رئیسی در دیدار وزیر امور خارجه سوریه:

مسیر پیشرفت، عدالت و مقاومت را با قوت ادامه خواهیم داد

مسیر پیشرفت، عدالت و مقاومت را با قوت ادامه خواهیم داد

به گزارش محفل، رییس جمهور با اعلان اینکه جمهوری اسلامی ایران مسیر پیشرفت، عدالت و مقاومت را با قوت ادامه خواهد داد، اشاره کرد: کوشش برای بی ثبات کردن ایران، جلوه هایی از عصبانیت و درماندگی دشمن از تحقق اهدافش در ایران و منطقه است.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، سید ابراهیم رئیسی ظهر امروز چهارشنبه در دیدار فیصل مقداد وزیر امور خارجه سوریه با تکیه بر لزوم پیگیری مجدانه و اجرای کامل توافقات دو کشور، اظهار داشت: سوریه با پشت سر گذاشتن چند سال بحران و درگیری و شکست دشمنان خود، امروز در جایگاهی قرار دارد که با تمرکز بر همکاریهای اقتصادی، روابط راهبردی خود با ایران را وارد عرصه های جدید کند.
رییس جمهور با اعلان اینکه همان کسانی که سوریه را درگیر بحران کردند، در تلاش هستند تا مقابل جمهوری اسلامی ایران نیز فتنه انگیزی کنند، اضافه کرد: دشمنان وقتی مشاهده نمودند که کودتا، جنگ تحمیلی و سال ها سیاست تهدید و ترور و تحریم نتوانست مانع پیشرفت ملت ایران شود، کاملاً عریان و آشکار به میدان آمده و توطئه ایجاد اغتشاشات را مقابل ملت ایران اجرا کردند.
رئیسی با اعلان اینکه جمهوری اسلامی ایران مسیر پیشرفت، عدالت و مقاومت را با قوت ادامه خواهد داد، اشاره کرد: کوشش برای بی ثبات کردن ایران، جلوه هایی از عصبانیت و درماندگی دشمن از تحقق اهدافش در ایران و منطقه است. این توطئه آفرینی ها ملت بزرگ ایران را در راه اهداف بزرگش مردد نخواهد کرد.
فیصل مقداد وزیر امور خارجه سوریه نیز در این دیدار با محکوم کردن جنایت تروریستی در حرم شاهچراغ شیراز، تاکید کرد: روابط راهبردی ایران و سوریه با قوت به مسیر خود ادامه خواهد داد.
وزیر امور خارجه سوریه اظهار داشت: بدیهی است که وقتی دشمنان ملت های منطقه در سوریه شکست خوردند، بطور قطع در مقابل ملت قدرتمند ایران امکانی برای تحقق اهداف شان نخواهند داشت.
وزیر خارجه سوریه همین طور بر تعهد و علاقه کشورش در حوزه گسترش همکاریهای اقتصادی با ایران تاکید کرد.
منبع:

1401/08/12
15:01:35
5.0 / 5
435
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
محفل