بررسی مصوبه اصلاحی طرح شفافیت در هیئت عالی نظارت مجمع

بررسی مصوبه اصلاحی طرح شفافیت در هیئت عالی نظارت مجمع

به گزارش محفل، هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام در جلسه ای مصوبه اصلاحی مجلس در زمینه شفافیت قوای سه گانه و دستگاههای اجرایی و سایر نهادها را مورد بررسی قرار داد.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، در ابتدای اولین نشست هیئت عالی نظارت مجمع در دوره نهم آیت الله آملی لاریجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با قدردانی از اعضای هیئت عالی نظارت و خوش آمدگویی به اعضای جدید آن، ابراز امیدواری کرد که در دوره جدید، هیئت عالی نظارت با دقت و توجه بیشتر به سیاست های کلی نظام، بیشتر از پیش در نیل به اهداف و وظایف و مأموریت ها موفق باشد.
در این نشست، طرح «شفافیت قوای سه گانه و دستگاههای اجرایی و سایر نهادها»، برای سومین بار در دستور کار هیئت عالی نظارت مجمع قرار گرفت و اصلاحات صورت گرفته توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جهت رفع مغایرت این طرح و عدم انطباق آن با سیاست های کلی ابلاغی، مجدداً مورد بررسی اعضای هیئت عالی نظارت قرار گرفت.
بعد از بحث و بررسی اعضای هیئت در مورد موارد مغایرت مصوبه اصلاحی طرح شفافیت (مصوب ۲۰مهرماه۱۴۰۱) با سیاست های کلی نظام و عرضه گزارش کمیسیون نظارت دبیرخانه مجمع، هیئت عالی نظارت اعلام نمود: مغایرت های ابلاغ گردیده به مجلس در ماده یک، دو، سه و چهار مصوبه قبلی، در مصوبه اصلاحی جدید همچنان به قوت خود باقی است. نظر هیئت عالی نظارت جهت ابلاغ به مجلس شورای اسلامی، به شورای نگهبان منعکس می شود.
در ادامه این جلسه، همینطور ماده۱۳ و۱۴ آیین نامه هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام مورد بررسی و تصویب قرار گرفت. این آیین نامه در شورای مجمع که با حضور سران سه قوه تشکیل می شود، نهایی و به محضر مقام معظم رهبری تقدیم خواهد شد.
در این نشست محمدباقر ذوالقدر، علی لاریجانی، حسین مظفر، حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا مصباحی مقدم، مصطفی میرسلیم، عباسعلی کدخدایی، محمد رضا باهنر، محمدجواد ایروانی، مرتضی نبوی، علی آقامحمدی، حجت الاسلام و المسلمین مجید انصاری، پرویز داودی، سعید جلیلی و آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی حاضر بودند.
منبع:

1401/08/04
10:08:47
5.0 / 5
438
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
محفل