سخنگوی دولت خبر داد:

گزارش وزیر اطلاعات در رابطه با پشت پرده اعتراضات داخلی و آشوب های اخیر

گزارش وزیر اطلاعات در رابطه با پشت پرده اعتراضات داخلی و آشوب های اخیر

به گزارش محفل، سخنگوی دولت اعلام نمود که در جلسه امروز دولت وزیر اطلاعات گزارشی در مورد پشت پرده اقداماتی که برای موج سواری بر اعتراضات داخلی و آشوب آفرینی انجام شده بود عرضه کردند.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، علی بهادری جهرمی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به مصوبات امروز هیئت وزیران اظهار نمود: امروز خبر رای اعتماد به وزیر کار اعلام گردید که از مجلس برای حسن اعتماد تشکر می نماییم. آقای مرتضوی در کسوت قبلی هم با جدیت پیگیر اجرای مصوبات سفرهای استانی بودند و روحیه بسیار متواضع و فروتن و پاکدستی و حسن خلق ایشان زبانزد است.
وی ضمن اشاره به محتوای جلسه امروز هیئت دولت اضافه کرد: امروز وزیر اطلاعات گزارشی در مورد پشت پرده اقداماتی که برای موج سواری بر اعتراضات داخلی و آشوب آفرینی انجام شده بود عرضه کردند تا پیگیری حقوقی این تخلفات و جرایم مختلف که از جانب برخی مقامات خارجی برای پشتیبانی از این گونه اقدامات رخ داد و هم تلاش هایی که از جانب برخی رسانه های خارج از کشور برای آشوب آفرینی و آموزش هایی که در این حوزه داشتند، صورت گیرد.
بهادری جهرمی اظهار نمود: این اقدامات حتما با هماهنگی وزارت خارجه و معاونت حقوقی ریاست جمهوری در اسرع وقت به اجرا درخواهد آمد و پیش از این مقدماتی برای اقدامات حقوقی لازم در این عرصه اتفاق افتاده بود.
وی خاطرنشان کرد: با عنایت به کثرت برخی اقدامات تروریستی و تجزیه طلبانه و مداخله در امور داخلی کشور و اقدامات خلاف حقوق بشر که از جانب برخی مقامات کشورها و رسانه های معاند و حامیان آن صورت گرفته بود؛ در واکنش به آنها بزودی ایران اقدام متقابل را انجام خواهد داد و جزئیات از جانب وزارت خارجه اعلام خواهد شد.
سخنگوی دولت همینطور در پاسخ به پرسشی در رابطه با حواشی حضور روز گذشته وی در دانشگاه علامه طباطبائی، خاطرنشان کرد: طبیعتاً حضور دولتمردان در مجموعه های مختلف مردمی بخصوص مجموعه های نخبگانی مورد تاکید مستمر رئیس جمهوری و یکی از تکالیف دولت می باشد هم برای پاسخگویی و هم ایجاد شفافیت به عموم مردم و بخصوص جامعه نخبگانی.
بهادری جهرمی خاطرنشان کرد: آقای رئیسی امروز هم مجدداً تاکید داشتند که باید این حضور از میان هیئت دولت در میان مردم و جمع های نخبگانی ادامه یابد. همانطور که در سفرهای استانی هم همین روال بوده است. این رویه ثابت دولت می باشد و یکی از شعارهای این دولت هم برداشتن دیوارها میان مردم و دولت می باشد که سابقه خوبی از آن در یکسال گذشته وجود دارد.
بهادری جهرمی افزود: زمان خروج من اصرار کردم که حتما برویم و آنان را هم ببینیم. اتفاقاً برخی با این نظر مخالف بودند و مسیر عادی خروج ما هم با محل تجمع تداخل نداشت، اما من اصرار کردم که حتما این عزیزان را هم ببینیم و چون سلیقه شان با ما متفاوت می باشد از پاسخگویی به آنان صرف نظر نکنیم.
وی اضافه کرد: من در جمع آنان حاضر شدم و اعلام کردم که هر کس سوال و مساله ای دارد در خدمتشان خواهم بود و بعضی از آنان سوال هایی را مطرح نمودند و حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه هم در بین آنان بودم و پاسخ هایی در حد توان به آن عرضه کردم.
سخنگوی دولت تصریح کرد: من به همان عزیزان هم پیشنهاد دادم که کاش شما هم همان روش حضور در جلسه را انتخاب می کردید تا در یک محیط آرام تر بتوان مذاکره داشت؛ چونکه خود آن عزیزانی که پرسش داشتند هم از صدای برخی دیگر که بعضاً شعار می دادند اذیت می شدند.
بهادری جهرمی اظهار داشت: در همان جا هم اعلام کردیم که هر جلسه ای برای پرسش و پاسخ چه در این دانشگاه و چه دانشگاه های دیگر برگزار شود، ما آمادگی داریم و هیچ خط قرمزی در سوال پرسیدن دانشجویان نداریم.
وی خاطرنشان کرد: این که بعضی از رسانه ها عادت کردند که به روایات دروغین و قلب حقیقت، شکل دهند که امر تازه ای نیست. اساسا این مسیر با سرعت و جدیت بیشتر ادامه می یابد.
سخنگوی دولت همینطور اظهار نمود: وزیر ورزش در جلسه امروز هیات دولت خبر خوشی داد در خصوص این که توافقی بین وزارت ورزش و آموزش و پرورش منعقد شده است که طبق آن تمامی قهرمانان ورزشی که هنوز خدمت سربازی انجام نداده اند بدون استثنا و بدون سقف می توانند در همان منطقه ای که فعالیت دارند بعنوان معلمان ورزشی و دبیران ورزشی دوره خدمت سربازی خودشان را طی کنند.
وی همینطور اعلام نمود: از آغاز سال ۱۴۰۱ تابحال خرید گندم از خارج از کشور به نسبت سال قبل ۴۰ درصد کاسته شده است که این یکی از نتیجه حمایت دولت از کشاورزان است.1401/07/28
12:02:34
5.0 / 5
703
تگهای خبر: آموزش , پیگیری , حامی , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لینک دوستان محفل
محفل