امیرعبداللهیان:

ادامه حضور مسلحانه تروریست ها در اقلیم کردستان و تحرکاتشان مقابل امنیت ایران را تحمل نخواهیم کرد

ادامه حضور مسلحانه تروریست ها در اقلیم کردستان و تحرکاتشان مقابل امنیت ایران را تحمل نخواهیم کرد

محفل: «قاسم اعرجی» دبیر شورای عالی امنیت عراق که در راس یک هیات امنیتی عالی رتبه در تهران به سر می برد، با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه دیدار و رایزنی کرد.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار با تأکید بر مناسبات رو به گسترش تهران و بغداد در تمامی زمینه ها، بر همکاری دو کشور در حوزه امنیتی همچون لزوم برخورد با تروریست های مسلح از مبداء اقلیم کردستان عراق اصرار کرد.
امیرعبداللهیان با تأکید بر اینکه مناسبات دو کشور راهبردی و ممتاز است و ما امنیت عراق را امنیت ایران می دانیم، اضافه کرد: باتوجه به مناسبات حسنه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق، ما انتظار نداریم که خاک اقلیم کردستان عراق محلی برای اقدامات تروریستی و تهدیدی مقابل ایران باشد.
وزیر امور خارجه کشورمان خواهان مسئولیت پذیری کامل بغداد و اقلیم کردستان عراق نسبت به برخورد با گروههای تروریستی و آپارتاید از مبداء اقلیم کردستان عراق شد.
امیرعبداللهیان اضافه کرد: ما همیشه خواهان عراق آباد، آزاد و مستقل بوده ایم و جز خیر برای دولت و ملت عراق، نمی خواهیم اما ادامه حضور مسلحانه تروریست ها در اقلیم کردستان و تحرکات آنان مقابل امنیت ایران را تحمل نخواهیم کرد.
دبیر شورای امنیت عراق نیز در این دیدار اظهار داشت: قانون اساسی عراق اجازه فعالیت به افراد و جریاناتی که مخل تهدید همسایگان باشد را، نمی دهد.
اعرجی اطمینان داد، هرگونه اقدام ضدامنیتی مقابل ایران با اقدام دولت مرکزی و اقلیم مواجه خواهد شد و عراق امنیت ایران را امنیت خود می داند.
منبع:

1401/07/24
14:18:25
5.0 / 5
493
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
محفل