برگزاری تمرین مرکب دریایی ایران و عمان

برگزاری تمرین مرکب دریایی ایران و عمان

محفل: به گزارش محفل، تمرین مرکب امنیت دریایی جمهوری اسلامی ایران و کشور عمان در شمال اقیانوس هند، برگزار گردید.


به گزارش محفل به نقل از روابط عمومی ارتش، تمرین مرکب امنیت دریایی نیروهای دریایی جمهوری اسلامی ایران و نیروی دریایی عمان در محدوده شمال اقیانوس هند در آب های سرزمینی عمان برگزار شد.
این تمرین با مشارکت ناوشکن البرز، ناو پشتیبانی تنب نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، ناو شهید ناظری و شناور شهید یحیایی نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و شناورهایی از نیروی دریایی سلطنتی عمان، با پشتیبانی برخی از بالگردهای دو کشور در حضور روسای کمیته مشترک دوستی نظامی دو کشور و اعضا آن برگزار شد.
تقویت روابط و توسعه مناسبات و تعاملات نظامی در طراحی و اجرای تمرین مرکب دریایی، اشتراک اطلاعات در حوزه تقویت امنیت تجارب دریایی با کشور سلطنتی عمان، همتا سازی و انتقال تجربه به کارکنان جوان و همینطور افزایش میزان کارآیی و مهارت کارکنان درگیر در عملیات، همچون مهم ترین اهداف این تمرین مرکب بود.
در این تمرین سناریوهای مختلفی بین واحدهای شناوری و پروازی دو کشور طراحی و اجرایی شد که نشان دهنده توسعه برنامه های این تمرین نسبت به دوره های پیشین بود.
ارسال پیام صلح و دوستی به کشورهای حاشیه اقیانوس هند و حفظ ایمنی و اولویت دادن به مقوله محیط زیست دریایی از اهداف این تمرین دریایی عنوان شده است.
منبع:

1401/07/22
13:15:16
5.0 / 5
690
تگهای خبر: طراحی , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لینک دوستان محفل
محفل