واکنش یک فعال رسانه ای به اظهارات دبیر ستاد امر به معروف

واکنش یک فعال رسانه ای به اظهارات دبیر ستاد امر به معروف

محفل: به گزارش محفل، یک فعال رسانه ای و عضو شورای اطلاع رسانی دولت، به اظهارات جدید دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر، واکنش نشان داد.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، "احسان صالحی"، در واکنش به اظهارات جدید دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر، در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی توئیتر، نوشت:
«چند روز بعد از تاکید رهبر انقلاب بر این که بحث بر سر حجاب نیست، امروز ⁧ هاشمی گلپایگانی⁩ باز همان فایل را با راهکاری از جنس قرار دادن مردم مقابل هم، باز کرد. این موتور تولید نفرت که در ماههای اخیر به سود پروژه قطبی ساز دشمن پمپاژ کرد، طبیعی و صرفاً از سر نادانی است؟ قرار نیست خاموش شود؟»

گفتنی است، مسؤلین و سران سه قوه در اظهارنظرهای خود کوشیده اند، فضای آرام تری به بحث عفاف و حجاب در کشور ببخشند و جلوی رفتارهای سلیقه ای در حوزه حجاب و عفاف را بگیرند و مشخصا سران سه قوه بارها پشت تریبون از رفتارهای سلیقه ای اعلام برائت کرده اند تا این افترا متوجه حاکمیت نشود که مردم تصور کنند حاکمیت تصمیم جدیدی در حوزه حجاب گرفته و بنا دارد با اقدامات فراقانونی و قانون گذاری های جدید و از طریق ایجاد فشار، مسئله حجاب را حل کند؛ این در شرایطی است که تابحال گفته های هاشمی گلپایگانی بعنوان دبیرستاد امر به معروف تنها برطبل دوقطبی سازی دمیده است.
حجت الاسلام محسنی اژه ای، رئیس قوه قضاییه در نشست خبری خود در ۲۰ تیر ۱۴۰۱ اعلام نمود: «باید توجه داشت که در این حوزه نمی خواهیم کار هیجانی و زودگذر انجام دهیم بلکه اقدامات ما باید متقن، مدبرانه، قانونی و توأم با آرامش باشد.»
محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی هم در ۲۱ تیر ۱۴۰۱ همزمان با "روز عفاف و حجاب" می گوید، در مبحث عفاف و حجاب باید همواره در نظر داشته باشیم که این ملت، در زمان رژیم طاغوت در مقابل کشف حجاب سینه سپر کرده و شهید داده است و هیچکسی، نسبت به مبحث حیا و حجاب و ارزش های خانواده، حساس تر از خود مردم ایران نیست.»
سیدابراهیم رئیسی، رئیس جمهور هم در هفته دولت ۱۴۰۱ در رابطه با گشت ارشاد مسئولین و گشت اجتماعی، اظهار داشت: «زنان و دختران ما عفت و پاکی را از یک فرهنگ و تمدن بسیار قوی و قدیمی در ایران اسلامی دارند و این انتخاب امروز نیست. عفیفه بودن زن ایرانی برای امروز نیست. هم اکنون هم در جامعه مدار قانون است، هیچ کس حق کار سلیقه ای یا فراقانونی ندارد.»
با وجود همه این تاکیدات، هاشمی گلپایگانی هر روز اظهارنظر تازه ای در رابطه با ایده هایش در مورد رسیدگی به وضعیت حجاب دارد. وی در یکی از گفت وگوهایش، در رابطه با طرح جریمه نقدی اش می گوید که دوربین ها در خیابان از خانم هایی که حجاب مطلوب ندارند عکاسی می کند و عکس ها به آنها پست می شود و باید جریمه اش را پرداخت کنند. یا وقتی بی حجابی وارد مغازه ای شد و صاحب مغازه به وی تذکری نداد و خدماتی عرضه کرد، پلاک آن مغازه جریمه می شود. اگر فردی که کشف حجاب کرده اصرار بر دریافت خدمات کرد، گشت ارشاد به پشتیبانی از صاحب مغازه، آن فرد را جریمه می کند.
منبع:

1401/07/18
12:09:11
5.0 / 5
385
تگهای خبر: خدمات , دولت , طرح , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
محفل