در دیدار دستیار رئیس جمهور روسیه

مخبر: منافع ایران و روسیه در گرو کوشش برای اجرای توافقات دو کشور است

مخبر: منافع ایران و روسیه در گرو کوشش برای اجرای توافقات دو کشور است

به گزارش محفل، معاون اول رئیس جمهور با تکیه بر ضرورت اجرای دقیق توافقات میان تهران و مسکو اظهار داشت: منافع دولت ها و ملت های ایران و روسیه در گرو کوشش برای اجرایی شدن توافقات صورت گرفته میان دو کشور است.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، محمد مخبر عصر چهارشنبه (۱۳ مهر) در دیدار «ایگور لویتین» دستیار رئیس جمهور روسیه، بر گسترش همکاریهای دو کشور در زمینه های مختلف تصریح کرد و اظهار داشت: مسیر رشت - آستارا و توسعه همکاریهای بانکی برای تسهیل فعالیت تجار و بخش خصوصی نقش مؤثری در ارتقاء سطح همکاریهای تهران و مسکو خواهد داشت.
معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینکه "ساز و کار خوبی برای اجرای توافقات بین دو کشور فراهم شده است"، اظهار نمود: برای توسعه همکاریهای بانکی باید برنامه ای دقیق و زمانبندی شده تدوین و با جدیت آنرا پیگیری نماییم.
او همینطور ضمن اشاره به توافقات همکاری دو کشور در حوزه انرژی، اضافه کرد: توافقات بسیار خوبی در بخش انرژی میان ایران و روسیه حاصل شده است اما باید نسبت به زمان اجرای این توافقات حساس باشیم و با جدیت آنرا دنبال نماییم تا شاهد اجرای هر پروژه طبق برنامه زمانبندی باشیم.
همینطور دستیار رئیس جمهور روسیه در این دیدار با اشاره به اینکه "مدیران بزرگترین شرکتهای تجاری روسیه گرد هم آمده اند تا با هیات عالی رتبه ایرانی برای توسعه همکاریهای تجاری و اقتصادی مذاکره کنند"، از اهتمام جدی مسکو برای اجرای توافقات با تهران اطلاع داد.
ایگور لویتین ضمن اشاره به تمایل شرکتهای فعال در حوزه انرژی برای سرمایه گذاری و همکاری در ایران، اضافه کرد: رئیس جمهور روسیه هم بر اجرای توافقات دو کشور تاکید دارد و تمام توافقات گذشته هم به قوت خود باقی است.
منبع:

1401/07/14
12:51:16
5.0 / 5
365
تگهای خبر: اقتصاد , پیگیری , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان محفل
محفل