معاون پارلمانی رئیس جمهور:

اجازه مسدود شدن مرزهای شمالی را نمی دهیم

اجازه مسدود شدن مرزهای شمالی را نمی دهیم

به گزارش محفل، گلستان معاون پارلمانی رییس جمهور تاکید کرد: اگر دشمن بخواهد راه مرزهای شمالی ما را مسدود کند، ما این اجازه را به آنها نمی دهیم.


سیدمحمد حسینی امروز 31 شهریور در آیین رژه نیروهای مسلح که به مناسبت گرامیداشت چهل و دومین سالگرد دفاع مقدس، همزمان با تهران و سایر مراکز استانها در استان گلستان و شهر گرگان برگزار شد، اظهار داشت: نیروهای مسلح ایران دلاوری، شهامت، شجاعت، رشادت، ایثارگری و فداکاری را از قرآن کریم و کلام وحی آموخته است.
معاون پارلمانی رییس جمهور با اشاره به این که جایگاه رفیع مختص مجاهدان و رزمندگان فی سبیل اللهی است که در دوران دفاع مقدس شاهد رشادت های آنها بودیم، اشاره کرد: در ۱۹ ماه اولین بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی که روزهای پر از التهاب و مشکلات با غائله های قومیتی و مذهبی همراه بود، دشمنان می خواستند انقلاب ملت ایران استمرار پیدا نکند تا جایی که متوسل به کودتا و حمله نظامیان آمریکایی ها در طبس شدند.
وی با اعلان اینکه دشمنان از حربه حمله از یک کشور همسایه ضد همه قیام ها، انقلاب ها و جنبش ها استفاده کردند و آن تحمیل یک جنگ تمام عیار ضد انقلاب نوپای ملت ایران بود و اضافه کرد: دشمن در ایام اول جنگ وارد استانهای ما شد ولی با درایت امام راحل (ره) و روحیه انقلابی ملت ایران، نیروهای مسلح و مردمی ما سینه سپر کردند و از کشور دفاع کردند و نگذاشتند یک وجب از خاک ما در اشغال دشمنان باشد.
حسینی با تکیه بر این که بررسی حوادث پیروزی انقلاب و ۴۲ سال بعد از آن و با اشاره به وقایع ۸۰ سال پیش که بیگانگان کشور ما را اشغال کردند و پادشاهی که خودش را ابرقدرت می دانست و از کشور اخراج کردند و غیرقابل مقایسه خواندن آن وقایع با دوران فعلی اشاره کرد: این انقلاب تحولی بود که امام با دم مسیحایی خود ایجاد و بعد از پیروزی ادامه پیدا کرد.
وی با اعلان اینکه رزمندگان در طول انقلاب، در دوران جنگ و بعد از جنگ، در درگیری با اشرار و قاچاقچیان و همه حوادث امنیت کشور را تامین کردند، اضافه کرد: اگر امروز در زمینه های علم و فناوری پیشرفت داشتیم همه با جانفشانی های این از جان گذشتگان بوده است.
معاون پارلمانی رییس جمهور با اشاره به این که اگر امروز رییس جمهور ما با افتخار سخن می گوید و مواضع به حق جمهوری اسلامی را تبیین می کند و تصویر مبارک سردار سلیمانی را در سازمان ملل بلند می کند تا همه دنیا شاهد سیمای نورانی او باشند و بدانند که مدعیان حقوق بشر چه جنایتی را در مورد سردار مبارزه با داعش و تروریسم انجام داده اند، به خاطر جایگاه مهم کشورمان است، تصریح کرد: ما اکنون به جایگاهی از قدرت رسیده ایم که می توانیم از کیان انقلاب اسلامی دفاع نماییم و دشمن این را می داند که اگر دست از پا خطا کند پایگاه عین الاسد هدف قرار می گیرد و اگر پهبادهای پیشرفته آنها وارد مرزهای کشورمان شود، همان جا منهدم می شوند.
وی با تکیه بر این که اگر دشمن بخواهد راه مرزهای شمالی ما را مسدود کند، ما این اجازه را به آنها نمی دهیم، افزود: رهبر عظیم الشأن انقلاب و رییس جمهور کشورمان از موضع قدرت سخن می گویند که اگر خطایی شود و تغییری در جغرافیای ما بشود، بطور یقین این اجازه را نمی دهیم.
حسینی با اعلان اینکه بطور یقین نمی گذاریم کشور ما در اسارت باشد، افزود: نباید فراموش شود که برای مساعدت با مردم مظلوم جهان تا مرزهای بوسنی و هرزگوین، لیبی، سوریه، عراق، فلسطین، افغانستان و سایر کشورهای مظلوم رفته ایم و همچنان به آموزه های دینی خود "یعنی کمک به ملت مظلوم جهان" عمل خواهیم کرد.
او در آخر از ناکامی دشمنان در کوشش برای در انزوا قرار دادن کشور و شکست در جنگ اقتصادی و تحریم شکننده مقابل ملت ایران سخن گفت و اضافه کرد: آنها می خواهند ما را در جای دیگر سرگرم کنند و این اطمینان را به همه می دهیم که مدیران کشور درحال خدمت به مردم هستند و تلاش می کنند تا مشکلات معیشتی مردم حل شود.1401/06/31
18:05:58
5.0 / 5
659
تگهای خبر: اقتصاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
محفل