مدیركل اعزام عتبات توضیح داد

وام اربعین چه شد؟

وام اربعین چه شد؟

به گزارش محفل، مدیرکل برنامه ریزی، پذیرش و اعزام عتبات، آخرین وضعیت وام اربعین را توضیح داد.


حمیدرضا محمدی ضمن اشاره به پیگیری زیاد زائرین در رابطه با وام اربعین، به ایسنا اظهار داشت: اطلاعات افراد درخواست کننده تسهیلات اربعین در سامانه «سماح»، به وزارت اقتصاد و دارایی فرستاده شده و در حال بررسی است.
او اضافه کرد: طبق پیگیری سازمان حج و زیارت که مسؤولیت کمیته ثبت نام زائرین در ستاد اربعین را به عهده داشته، وزارت امور اقتصاد و دارایی با همکاری سازمان هدفمندی یارانه ها و پلیس گذرنامه در حال بررسی اطلاعات درخواست کنندگان تسهیلات اربعین است که بعد از این مرحله، اسامی تایید شده به بانک عامل اعلام خواهد شد و بانک از راه پیامک به واجدان دریافت این تسهیلات، اطلاع رسانی خواهد نمود.
مدیرکل برنامه ریزی و پذیرش و اعزام عتبات در سازمان حج و زیارت اظهار داشت: نتیجه این بررسی بزودی اعلام خواهد شد و آن هایی که شرایط اعلام شده از جانب وزارت اقتصاد را داشته باشند؛ یعنی سرپرست خانواره بوده و از مرزهای زمینی خارج شده باشند، این تسهیلات را که رقم آن از سه تا پنج میلیون تومان، بسته به تعداد افراد است، دریافت می کنند.
وزیر امور اقتصاد و دارایی در نیمه های شهریورماه ۱۴۰۱ قبل از آغاز پیاده روی اربعین اعلام نموده بود: به منظور پرداخت تسهیلات ویژه برای حضور زمینی زائرین اربعین، بعد از هماهنگی هایی که با سازمان برنامه و بودجه، سازمان حج و زیارت، ستاد مرکزی اربعین، پلیس گذرنامه و بانکها صورت گرفت، زائرین سرپرست خانواری که یارانه دریافت می کنند، بعد از درخواست این تسهیلات در سامانه حج و زیارت (سماح)، در صورتیکه از مرزهای زمینی بیرون بروند، مبلغ این تسهیلات به صورت خودکار و بدون احتیاج به رفتن به بانکها به حساب یارانه آنها واریز شده و با اقساط یک ساله از یارانه آنها کسر خواهد شد.
برپایه شرایطی که از جانب وزارت اقتصاد اعلام شده، متقاضی دریافت وام اربعین باید سرپرست خانوار و دریافت کننده یارانه باشد، در سامانه سماح سازمان حج و زیارت برای اربعین ثبت نام کرده و صرفاً از مرزهای زمینی سفر کرده باشد.
این توضیح هم داده شده زائرانی که سرپرست خانوار نیستند امکان بهره مندی از این تسهیلات با رضایت سرپرست خانوار را خواهند داشت.
میزان این تسهیلات برای یک نفر سرپرست خانوار سه میلیون تومان، به همراه یک نفر از اعضای زیر پوشش چهار میلیون تومان و همراهان دو نفر یا بیشتر پنج میلیون تومان اعلام شده است.1401/06/25
10:32:58
5.0 / 5
753
تگهای خبر: اقتصاد , پیگیری , ثبت نام , قاضی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
محفل