وزیر كشور:

اعزام جدید زائرین اربعین، مطابق سهمیه بندی مرزها صورت می گیرد

اعزام جدید زائرین اربعین، مطابق سهمیه بندی مرزها صورت می گیرد

به گزارش محفل، وزیر کشور با اشاره به اینکه تابحال دو و نیم میلیون زائر به عتبات عالیات در عراق مشرف شده اند، اظهار داشت: اعزام های جدید زائرین اربعین، تدریجی و متناسب با ظرفیت ساختارهای عراق به صورت سهمیه بندی مرزها صورت می گیرد.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، احمد وحیدی در گفت وگویی تلویزیونی در رابطه با آخرین وضعیت مرزها عنوان کرد: از مرز تمرچین در استان آذربایجان غربی بازدید کردیم که در این مرز یک فضای معنوی قوی حاکم است و برادران اهل سنت درحال پذیرائی از زایران حسینی هستند.
وزیر کشور تصریح کرد: این اتفاق مبارک نخستین بار با همت استاندار و همکاری اقلیم کردستان صورت گرفت و باعث شد شرایط خوبی در این مرز فراهم گردد.
وزیر کشور در رابطه با وضعیت خروج زائرین از کشور هم اظهار داشت: عزیمت به مرزها وضعیت متفاوتی دارد؛ در مرز تمرچین این آمادگی وجود دارد که حدود چند ده هزار زائر را به عراق راهی نماییم اما باید حساب شده عمل کرد.
وحیدی با اشاره به اینکه هم اکنون اعزام زائرین از مرزها روان است، اظهار داشت: مرز شلمچه با ازدحام مواجه می باشد و زائرین اتباع خارجی باید به تدریج و با عنایت به هماهنگی صورت گرفته با دولت عراق به عتبات اعزام شوند.
وزیر کشور در رابطه با تعداد زائرانی که به کشور بازگشتند هم اظهار داشت: تابحال بیشتر از ۲ و نیم میلیون نفر به عتبات اعزام شده اند که قریب به ۷۰۰ هزار نفر از آنها به کشور بازگشته اند.
وحیدی در تشریح اقدامات انجام شده برای بازگشت زائرین اظهار داشت: حدود یک چهارم زایرانی که اعزام شده بودند، به کشور برگشته اند و این روند ادامه دارد.
وی اظهار داشت: در پایانه های مرزی اتوبوس ها و وسایل نقلیه پیشبینی شده و قطارهایی هم در نظر گرفته شده است تا از خطوط ریلی زائرین را به نزدیک ترین شهرها راهی کنند تا از آنجا به شهرهای دیگر توزیع شوند.
وی اظهار داشت: اعزام های جدید به تدریج و طبق سهمیه شروع می شود، اگر باردیگر هجوم جمعیت به مرزها صورت بگیرد بطور قطع با مشکل مواجه خواهیم شد چون که ظرفیت های عراق پاسخگو نیست ولی مردم مطمئن باشند با اطلاع رسانی و طبق سهمیه اقدام خواهیم کرد.
منبع:

1401/06/21
22:37:54
5.0 / 5
674
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
محفل