آیت الله خاتمی:

فاکتورهای رهبری را در کمیسیون تحقیقات نوشته ایم

فاکتورهای رهبری را در کمیسیون تحقیقات نوشته ایم

محفل: به گزارش محفل، سخنگوی هیئت رییسه مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: ما شاخص هایی که قانون اساسی برای رهبری نظام در نظر گرفته را در کمیسیون تحقیقات نوشته ایم.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، آیت الله سیداحمد خاتمی طی سخنانی در نشست خبری اختتامیه دهمین اجلاس رسمی خبرگان رهبری اظهار داشت: بزرگترین دستاورد این جلسه تکمیل اصلاح قانون انتخابات مجلس خبرگان رهبری بود و یک قانون منظم برای انتخابات خبرگان نوشته شد که در هفت فصل و شش ماده به تصویب رسید.
وی ادامه داد: فصول اولیه در اجلاس دوره قبلی انجام شده بود و در حقیقت فصل ششم و هفتم آن در این اجلاس به تصویب رسید.
سخنگوی هیئت رییسه مجلس خبرگان اشاره کرد: ما ۱۴ ناطق پیش از دستور در این اجلاس داشتیم و به رسم سالهای قبل ضیافت آیت الله جنتی هم دیشب انجام شد و آقای رییس جمهوری در این نشست حضور بسیار با نشاطی داشتند و به پرسش های حدود ۲۵ نفر از خبرگان رهبری پاسخ های منطقی و قانع کننده دادند.
خاتمی تصریح کرد: آقای امیرعبداللهیان هم با حضور در این اجلاس و ارائه گزارشی از وضعیت مذاکرات به پرسش های خبرگان رهبری پاسخ دادند. این اجلاس از با اهمیت ترین اجلاس های خبرگان بود.
وی همین طور اظهار داشت: دیدار نمایندگان مجلس خبرگان با مقام معظم رهبری نیز در اسفندماه برگزار می گردد.
خاتمی در پاسخ به پرسشی درباره ی ارزیابی نمایندگان مجلس خبرگان از گزارش وزیر امور خارجه در حوزه مذاکرات اشاره کرد: این گزارش قانع کننده بود و کسی اعتراض نکرد. سوالاتی مطرح بود که آقای امیرعبداللهیان هم به آنها پاسخ داد.
سخنگوی هیئت رییسه مجلس خبرگان رهبری در پاسخ به پرسشی درباره ی فاکتورهای مدنظر این مجلس برای انتخاب رهبری اشاره کرد: ما درباره ی شاخص ها کار کردیم. شخص مقام معظم رهبری فرمودند بیاید شاخص هایی که برای رهبری در قانون اساسی نوشته شده، بطورمثال تدبیر، فقاهت و امثال این شاخص ها را بنویسید و ما هم این شاخص ها را در کمیسیون تحقیقات نوشته ایم.1401/06/17
23:19:56
5.0 / 5
636
تگهای خبر: انتخابات , تصویب , رهبری , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
محفل