سردار جلالی:

دشمن اکنون در یک جنگ ترکیبی چند لایه صف آرایی کرده است

دشمن اکنون در یک جنگ ترکیبی چند لایه صف آرایی کرده است

به گزارش محفل، رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور اظهار داشت: بازدارندگی ایران در زمینه دفاعی، دشمن را وادار کرده است راهبرد خودرا به سمت مادون جنگ و فشار حداکثری و همه جانبه خصوصاً در زمینه اقتصادی و سایبری ببرد.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، سردار غلامرضا جلالی طی سخانی در نشست دو روزه مدیران کل پدافند غیرعامل استانداری ها با اعلان اینکه حوزه ماموریتی سازمان پدافند غیرعامل کشور، تهدیدات انسان ساخت، نظامی، غیرطبیعی و CBRNE را شامل می شود، اظهار داشت: در این عرصه با دو موضوع انسان و فناوری سروکار داریم این یعنی تهدیدات در این عرصه از پویایی و سیالیت برخوردارست. حال سوال اینجاست که آیا می توان در مقابل این تهدیدات رویکرد ثابتی برای دفاع اتخاذ نمود. طبیعتا رویکرد های ما در پدافند غیرعامل نیز باید متناسب با نوع تهدیدات پویا باشد.
جلالی اضافه کرد: برای اتخاد یک راهبرد موفق مبتنی بر پدافند غیرعامل، پیش از هرچیز باید تهدید را بشناسیم و به سرعت آنرا تشخیص دهیم. گام بعدی این است که برمبنای آن تهدید، راهبرد دفاعی مبتنی بر پدافند غیرعامل را انتخاب، تدوین و عملیاتی نماییم.
رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور در ادامه به تشریح تغییر و تحولات منطقه و تغییر راهبرد دشمن پرداخت و اظهار داشت: بازدارندگی ایران در زمینه دفاعی، دشمن را وادار کرده است راهبرد خودرا به سمت مادون جنگ و فشار حداکثری و همه جانبه خصوصاً در زمینه اقتصادی و سایبری ببرد.
وی افزود: دشمن با اذعان به شکست فشار حداکثری و همه جانبه، حالا در یک جنگ ترکیبی چند لایه صف آرایی کرده است.
رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اعلان اینکه در همین راستا، دستورالعمل عملیات پیشگیرانه پدافند سایبری تدوین و به زودی ابلاغ خواهد گردید، اشاره کرد: تمرکز این دستورالعمل بر امن سازی اضطراری با تأکید بر لطمه پذیری های فوری در بخش سایبری زیرساخت هاست تا در یک برنامه کوتاه مدت لطمه پذیری ها برطرف شود.
وی با اعلان اینکه در این دستورالعمل مبحث BCP مورد تاکید قرار گرفته است، تصریح کرد: هرسامانه ای که کارکردهای آن بصورت مستقیم بر زندگی و معیشت مردم موثر است باید این اجرای این برنامه را دستور کار قرار دهد. این امر به مفهوم تدوین برنامه های ادامه کارکرد برای زیرساخت های حساس است تا در صورت مواجهه با رویدادهای غیرمنتظره، با قطع خدمت رسانی روبه رو نشوند.
جلالی همین طور به تدوین طرح جامع الزامات و ضوابط رسانه ای پدافند سایبری کشور اشاره نمود و اظهار داشت: هدف از این طرح، همگرایی و هم افزا کردن کنشگری رسانه ای دستگاه های اجرائی کشور در برخورد با تهدیدات و اتفاقات سایبری چه در سطح ستادی و چه در سطح عملیاتی است.
رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور اظهار داشت: تمرکز مدیران کل پدافند غیرعامل استانداری ها در اجرای دستورالعمل عملیات پیشگیرانه پدافند سایبری باید برطرف نمودن لطمه پذیری ها جاری و تمرکز بر تهیه برنامه ادامه کارکردهای ضروری زیرساخت های حیاتی باشد تا در صورت بروز رخدادها، بتوان نتایج ناشی از آنرا کنترل کرد.
منبع:

1401/06/13
10:06:33
5.0 / 5
673
تگهای خبر: ابلاغ , اقتصاد , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان محفل
محفل