معاون وزیر خارجه:

نگاه دولت گسترش روابط اقتصادی و تنوع بخشی مراودات با کشورهای همسو است

نگاه دولت گسترش روابط اقتصادی و تنوع بخشی مراودات با کشورهای همسو است

به گزارش محفل، معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه اظهار داشت: نگاه دولت گسترش روابط اقتصادی و تنوع بخشی به مراودات بین المللی با کشورهای همسو در اقصی نقاط جهان است.


به گزارش محفل به نقل از خبرگزاری ایرنا، مهدی صفری روز یکشنبه از برگزاری اولین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی با بولیوی در جهت توسعه و گسترش همکاریهای اقتصادی با کشورهای حوزه آمریکای لاتین اطلاع داد.
وی در اظهاراتی در زمینه آخرین وضعیت همکاری ها با کشور بولیوی عنوان کرد: سیاست خارجی دولت سیزدهم، مبتنی بر دکترین سیاست خارجی متوازن، دیپلماسی پویا و تعامل هوشمند است و در قالب این دکترین، نگاه دولت به گسترش روابط اقتصادی و تنوع بخشی به مراودات بین المللی خود با کشورهای همسو در اقصی نقاط جهان است.
معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه اضافه کرد: اولین کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی با بولیوی به میزبانی وزارت اقتصاد، به منظور تدوین نقشه راه همکاری نهادهای اجرایی دو کشور طی یک سال آینده برگزار شد.
صفری تصریح کرد: در این رویداد طیفی از مسائل مختلف همچون همکاریهای در رابطه با حوزه های تجاری، گمرکی، ویزا، علمی و آموزشی، فنی و مهندسی، همکاریهای شرکتهای صنعتی، خودورسازی، تراکتورسازی، انرژی، فناوری و حمل و نقل مورد توافق هیات های دو طرف قرار گرفت و سند پایانی بین مقامات ذیصلاح امضاء شد.
معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر خارجه با اشاره به اینکه در یکسال گذشته ۱۵ کمیسیون مشترک اقتصادی با کشورهای مختلف برگزار شده، تصریح کرد: برگزاری کمیسیون های مشترک با کشورها جزو اولویت های دولت بوده و تا آخر سال با روند خوبی استمرار خواهد یافت.


1401/06/07
23:47:11
5.0 / 5
670
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , دولت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
محفل