با اعلام رئیس سازمان برنامه و بودجه

وام مسکن روستایی بالاخره تایید شد

وام مسکن روستایی بالاخره تایید شد

به گزارش محفل، آن طور که سخنگوی دولت اعلام و رئیس سازمان برنامه تایید کرده است دولت با پرداخت وام ۲۰۰ میلیون تومانی ساخت مسکن روستایی موافقت کرده و پرداخت این تسهیلات از شنبه پنجم شهریور شروع می شود.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، هیات دولت با افزایش تسهیلات نوسازی و بهسازی مسکن در روستاها از ۱۰۰ میلیون تومان به ۲۰۰ میلیون تومان موافقت نمود و پرداخت این تسهیلات به متقاضیان از شنبه ۵ شهریور ۱۴۰۱ آغاز خواهد شد.
این خبر را علی بهادری جهرمی ـ سخنگوی دولت در نشست امروز هیات وزیران اعلام و مسعود میرکاظمی ـ رئیس سازمان برنامه و بودجه هم تایید کرده است.
به گفته میرکاظمی، سازمان برنامه و بودجه با بررسی همه جوانب و بر مبنای دستور رئیس جمهور اقدامات لازم برای پرداخت تسهیلات فوق از جانب بانکها را شروع کرده است.
بنابراین گزارش، ابتدای سال قبل سقف وام مسکن روستایی با نرخ سود ۵ درصد ۵۰ میلیون تومان بود که به ۱۰۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرد. سپس در آبان ماه سال ۱۴۰۱ در جلسه شورایعالی مسکن با حضور رئیس جمهوری به ۲۰۰ میلیون افزوده شد ولی با عنایت به اینکه در قانون جهش تولید مسکن یارانه صرفاً از محل صندوق ملی مسکن پیشبینی شده، سازمان برنامه و بودجه مابه التفاوت نرخ سود را که رقمی حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان می شود، تضمین نکرده است. بنابراین بانکها در ۹ ماه گذشته قرارداد ۱۰۰ میلیون تومان اضافی را با نرخ سود ۱۸ درصد منعقد کرده اند که دلیل تقاضا برای ساخت مسکن روستایی کاسته شده است.
پس از کش و قوس های فراوان قرار بود پرداخت این وام از ۸ مردادماه آغاز شود اما تحقق نیافت. روز ۱۹ مردادماه سیدرضا حمیدی ـ مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن به ایسنا اظهار داشت: دستورالعمل وام ۲۰۰ میلیون تومانی ساخت مسکن روستایی تهیه شده، تشکیل پرونده ها و ثبت در سامانه هم توسط بنیاد مسکن در حال انجام می باشد ولی برای معرفی متقاضیان به بانک منتظر تضمین نامه سازمان برنامه و بودجه هستیم.
منبع:

1401/06/03
14:03:54
5.0 / 5
815
تگهای خبر: پرونده , دولت , قاضی , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
محفل