معاون اول رییس جمهور:

تکمیل راه آهن رشت به آستارا پروژه اولویت دار دولت می باشد

تکمیل راه آهن رشت به آستارا پروژه اولویت دار دولت می باشد

محفل: معاون اول رئیس جمهور با اشاره به ظرفیت های گوناگون و گسترده استان گیلان برای توسعه، بر ضرورت تلاش جدی مسئولین این استان برای شناسایی و معرفی این ظرفیت ها و رفع موانع دست و پاگیر جهت مشارکت مردم و حضور بخش خصوصی تاکید کرد.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، محمد مخبر ظهر امروز (دوشنبه) در دیدار اعضای مجمع نمایندگان استان گیلان، مسائل در رابطه با آب و فاضلاب، دفع پسماند و مشکلات تالاب ها را از معضلات جدی این استان برشمرد و اضافه کرد: برای حل این مشکلات لازم است که برنامه ریزی و پیگیری جدی صورت گیرد.
معاون اول رئیس جمهور همین طور با اشاره به مسایل مطرح شده در جلسه درباب برخی محصولات کشاورزی همچون چای و برنج اضافه کرد: واردات برنج در روزهای اخیر اقدامی جهت تعادل بخشی به بازار و تنظیم عرضه و تقاضا بود اما رویکرد اصلی دولت این است که از واردات برنج در صورت لطمه به تولید داخل جلوگیری شود.
مخبر گفت: ظرفیت های سه استان شمالی کشور در بخش کشاورزی بسیار گسترده است به شکلی که اگر به نحو مطلوب از این ظرفیت ها استفاده شود، از محل درآمدهای حاصله می توان بخش زیادی از هزینه های مورد نیاز کشور را تامین کرد.
معاون اول رییس جمهور اجرای راه آهن رشت به آستارا را یکی از طرح های مهم و اولویت دار دولت عنوان نمود و اضافه کرد: با تمهیدات دولت این قطعه از کریدور شمال به جنوب نیز بسرعت راه اندازی می شود تا کشور بتواند از مزایای بزرگ کریدورهای بین المللی و درآمدهای ترانزیتی بهره مند شود.
استاندار گیلان نیز در این نشست گزارشی از روند اجرای مصوبات سفر استانی رئیس جمهور و تخصیص اعتبارات مربوط به این مصوبات ارائه کرد و به تشریح اقدامات انجام شده در امتداد دفع پسماند، توسعه شبکه فاضلاب و آبخیزداری و تکمیل پروژه های نیمه تمام در استان پرداخت.
نمایندگان مردم استان گیلان در مجلس شورای اسلامی هم در این نشست مسایل در رابطه با فاضلاب و پسماند، حاشیه نشینی، خشکی تالاب های استان، مسایل در رابطه با چای و برنج، میزان غرق شدگی در سواحل، لایروبی مسیل ها، تنش آبی و فرسودگی و ناپایداری شبکه برق استان را از چالش های این استان برشمردند و به تشریح مهم ترین دغدغه های خود درباب تغییر کاربری اراضی کشاورزی، مغفول ماندن ظرفیت های صنعتی استان، تامین سرمایه در گردش کارخانه تولید کاغذ و بسترسازی برای فعالیت بخش خصوصی جهت توسعه گردشگری استان پرداختند.
منبع:

1401/06/01
10:06:23
5.0 / 5
705
تگهای خبر: پیگیری , دولت , صنعت , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
محفل