رییس سازمان انرژی اتمی:

ورود ایران به حوزه تکنولوژی های جدید با موانع قدرت های جهانی همراه شده است

ورود ایران به حوزه تکنولوژی های جدید با موانع قدرت های جهانی همراه شده است

به گزارش محفل، رئیس سازمان انرژی اتمی اظهار داشت: ورود ما به حوزه تکنولوژی های جدید و نوظهور به سبب این که وارد رأس هرم قدرت می شویم و این هرم قدرت ساز است با موانع و ممنوعیت هایی از طرف قدرت های جهانی همراه شده است.


به گزارش محفل به نقل از خبرگزاری ایرنا از دیپلماسی عمومی و اطلاع رسانی سازمان انرژی اتمی، محمد اسلامی روز شنبه در اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش کشور اظهار داشت: موضوع آموزش و پرورش همیشه در کشور جایگاه ویژه ای دارد به صورتی که جایگاه والای معلمان و فرهنگیان در قلب جامعه بوده و هست.
رییس سازمان انرژی اتمی اضافه کرد: پروسه تبدیل علم و دانش به فناوری و در نهایت به صنعت و ثروت و تاثیرگذاری در جامعه و زندگی، یک مهارت چندپایه و ترکیبی است که در ادبیات مدیریت با کار تیمی به وجود می آید.
اسلامی تصریح کرد: باید روی ریل متفاوت شرایطی را فراهم نماییم تا برای تعلیم و تربیت و پرورش نیروی انسانی دارای قابلیت مهارت آموزی برنامه ریزی شود و در راه خلاقیت و نوآوری به سمت شکوفایی ملی حرکت نماییم تا بتوانیم پرورش نسل آینده را برنامه ریزی نماییم.
وی با اشاره به اینکه تربیت فرزندان این مرز و بوم در آموزش و پرورش باید برمبنای تحول اساسی انجام پذیرد، اظهار داشت: باتوجه به سند استراتژیک صنعت هسته ای در افق ۱۴۲۰، در این بازه زمانی ۲۰ ساله فقط در بخش نیروگاهی باید حداقل ۳۰ هزار نیروی متخصص تربیت نماییم.
معاون رییس جمهور تصریح کرد: ورود ما به حوزه تکنولوژی های جدید و نوظهور به علت این که وارد رأس هرم قدرت می شویم و این هرم قدرت ساز است با موانع و ممنوعیت هایی از طرف قدرت های جهانی همراه شده است.
اسلامی افزود: تصمیم گرفتیم در شهرهایی که دارای تاسیسات هسته ای هستیم نیز از مقطع دبستان مدارس را تاسیس کرده و گسترش دهیم و در این راه قول می دهیم از آموزش و پرورش پشتیبانی های لازم را انجام دهیم.


1401/05/30
23:11:46
5.0 / 5
646
تگهای خبر: آموزش , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
محفل