با اشاره به گزارش تفحص از فولاد اصفهان؛

موسوی لارگانی: باید تمام مقامات مرتبط دولت سابق و مدیرعامل قبلی فولاد مبارکه محاکمه شوند

موسوی لارگانی: باید تمام مقامات مرتبط دولت سابق و مدیرعامل قبلی فولاد مبارکه محاکمه شوند

به گزارش محفل، یک عضو کمیته تحقیق و تفحص از شرکت فولاد مبارکه اصفهان اظهار داشت: بر اساس گزارش هیات تحقیق و تفحص، 92هزار میلیارد تومان تخلف در شرکت فولاد مبارکه اصفهان رخ داد که البته مربوط به عملکرد دولت سابق و مدیریت قبلی این شرکت است.


سید ناصر موسوی لارگانی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به ارجاع گزارش تحقیق و تفحص از شرکت فولاد مبارکه اصفهان به قوه قضاییه جهت بررسی تخلفات اظهار داشت: دو سال پیش درباره ی ⁧‫فساد عظیم‬⁩ در ⁧‫فولاد مبارکه‬⁩ هشدار دادم اما با پروپاگاندا و پول پاشی سایبری مانع دیدن هشدارها شدند؛ شرایط به شکلی بود که برخی رسانه ها از هر جناحی حتی صدا و سیما به ارگان مدیران و حامیان فولاد تبدیل شدند و صدها میلیون درفضای مجازی و میلیاردها تومان خرج رپرتاژ در رسانه ها شد.
وی اضافه کرد: باتوجه به این وضعیت چاره ای جز تحقیق و تفحص مجلس از عملکرد شرکت فولاد مبارکه اصفهان در دولت قبل و مدیرعامل سابق این شرکت باقی نماند چون آنها به دنبال منکوب کردن هشدار دهنده و وارونه کردن حقایق بودند.
نماینده فلاورجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جزئیات تحقیق و تفحص از شرکت فولاد مبارکه اصفهان اظهار داشت: عمق فساد بسیار ویران کننده تر از آن بود که تصورش را می کردیم. ۹۲هزار میلیارد تومان تخلف، اساسا رکورد بزرگی در میزان ⁧‫فساد صنعتی‬⁩ در کشور است. مقامات دولت وقت تمام قد پشت ⁧‫عظیمیان‬⁩ مدیر عامل سابق متخلف فولاد و همدستانش ایستادند و فولاد مبارکه حیاط خلوتشان بود. تخلفات مربوط به دولت قبل و مدیریت سابق شرکت فولاد مبارکه اصفهان است.
وی با اشاره به سفر تعدادی از مقامات دولت سابق به اصفهان تصریح کرد: آقایان در دولت قبلی به اصفهان فقط برای بازدید از فولادمبارکه سفر می کردند و اصلا و ابدا به جایی مثل ⁧‫زاینده رود‬⁩ سر نمی زدند و کشاورزان را نمی دیدند. هرچه بود فولادمبارکه بود و بس؛ بنا بر این می توان اظهار داشت که تخلف ۹۲هزار میلیارد تومانی در ⁧‫فولاد مبارکه‬⁩ پیامد بی توجهی به هشدارهایی است که طی چند سال قبل دادیم.
موسوی لارگانی افزود: همین طور باید برای مهار جوسازی کاذب رسانه ای چه در خبرگزاری ها و چه در فضای مجازی فکر اساسی کرد؛ چونکه نماینده یا هر مقام مسئول دلسوز و پاکی که درباره ی یک اشکال یا فساد تذکری می دهد بلافاصله از چپ و راست بر سرش می ریزند و او را به سهم خواهی متهم می کنند بدون این که به هشدارها پرداخته شود.
به گزارش محفل به نقل از ایسنا، اسامی افرادی چون روحانی، جهانگیری، واعظی در گزارش کمیته تحقیق و تفحص از شرکت فولاد مبارکه اصفهان ذکر شده است.
منبع:

1401/05/30
12:28:55
5.0 / 5
735
تگهای خبر: بازدید , حامی , دولت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان محفل
محفل