بررسی وضعیت مهار گازهای فلر در کمیسیون انرژی

بررسی وضعیت مهار گازهای فلر در کمیسیون انرژی

محفل: محفل: سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از بررسی گزارش مسئولان وزارت نفت درباب وضعیت مهار گازهای فلر و تاکید اعضای کمیسیون بر تلاش بیشتر وزارتخانه برای تحقق اهداف برنامه ششم توسعه در نشست امروز این کمیسیون آگاهی داد.


مالک شریعتی در گفت و گو با ایسنا ضمن تشریح جلسه امروز کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: نخستین دستور جلسه امروز کمیسیون بررسی وضعیت مهار گازهای فلر و استفاده آنان در صنعت بود. برمبنای گزارشی که مسئولان وزارت نفت ارائه کردند تنها ۵ درصد از اهداف برنامه ششم دراین زمینه محقق شده است. در این عرصه عقب ماندگی بسیار زیادی وجود دارد.
ایشان سپس اظهار نمود: این گزارش با اعتراض اعضای کمیسیون مواجه گردید و قرار شد وزارت نفت اقدامات جدی تری را در این عرصه دنبال کند. دستور دوم نیز بحث تحول دیجیتال در زمینه انرژی کشور خصوصاً در وزارت نفت بود. هم در عرصه تولید نفت و گاز کشور این تحول مهمست که اطلاعات دقیقی از تولید به ما می دهد. حالا بصورت دستی اطلاعات وارد می شود.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: هم در زمینه حسابداری و هزینه کرد درآمدهای به دست آمده در صنعت نفت سیستم برخط و قابل رصد بسیار حائز اهمیت می باشد. گام هایی در این عرصه برداشته شده اما تکمیل نشده است. انتظار می رود وزارت نفت که در عرصه تولید در کشور پیشتاز است در زمینه حسابداری مالی و میترینگ نیز بتواند ضعف های گذشته را جبران کند و ما اطلاعات دقیق تر و کامل تری را در این عرصه داشته باشیم.
منبع:

1401/05/24
09:59:02
5.0 / 5
715
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
محفل