مالكی:

نباید به نرمش آمریکا و غرب خوش بین بود

نباید به نرمش آمریکا و غرب خوش بین بود

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت که نباید به نرمش آمریکایی ها و غربی ها خوشبین بود چون گذشته ثابت کرده که آنها چطور رفتار می کنند.


فداحسین مالکی در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: تیم مذاکره کننده نباید به نرمش غربی ها و آمریکایی ها خوشبین باشد چون ما در گذشته فراز و نشیب هایی داشتیم و الان هم حرف های طرف مقابل متناقض است. وزارت خارجه آمریکا و نماینده اتحادیه اروپا هر کدام یک حرفی را می زنند.
وی اضافه کرد: از سوی دیگر آخرین موضع گیری نماینده روسیه در سازمان ملل این بود که پس از صحبت با طرف غربی و طرف ایران خوش بین هستند اما این مسیر سختی خاص خویش را دارد؛ این صحبت بدان معناست که تا اینجا چیزی تغییر نکرده است. البته باید منتظر متن اعلام شده از سوی آقای بورل باشیم و بعد مقایسه نماییم اگر تغییرات به وجود آمده یعنی غربی ها نرمش را پذیرفته اند در غیر این صورت آنها به دنبال خریدن زمان هستند.
این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ضمن اشاره به سفر اخیر هیأت پارلمانی به عمان اظهار داشت: در این سفر حرف عمانی ها این بود که توپ در زمین ایران است. این یعنی آمریکایی ها در فضای بین المللی و ملاقات هایشان با کشورهای مختلف تلاش درالقای این مورد دارند که ایران مقصر است. ما به آنها توضیح دادیم که آمریکایی ها و غربی ها در مذاکرات صادق نیستند.
منبع:

1401/05/19
22:43:08
5.0 / 5
804
تگهای خبر: مجلس , نماینده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
محفل