پیشنهادات مورا یا متن نهایی توافق !؟

پیشنهادات مورا یا متن نهایی توافق !؟

محفل: باوجود آن که مورا متن مورد نظر خویش را بعنوان «متن نهایی» توصیف کرده، اما تصمیم گیری درباره آن در حوزه صلاحیت طرف های مذاکره است و تا زمان عدم توافق بر روی همه چیز، نمی توان از حصول توافق و متن نهایی صحبت کرد.


به گزارش خبرنگار سیاست خارجی ایرنا، با اختتام دور اخیر گفتگوهای رفع تحریم در وین، اخباری در خصوص آماده شدن «متن نهایی» نحوه بازگشت آمریکا به برجام در رسانه های غربی منتشر گردید.
این اخبار بطور ویژه بر «نهایی و غیرقابل مذاکره» بودن متن مذکور تاکید داشته و ادعا می کند پیش نویس مذکور مبنای تصمیم گیری طرف های گفتگو است.
اما آنچه به عنوان متن نهایی از جانب طرف غربی در رسانه مطرح شده، چند پیشنهاد مورا است که به طرف های درگیر در مذاکرات ارائه شده و این پیشنهادات را به هیچ عنوان نمی توان متن نهایی و غیرقابل مذاکره قلمداد کرد.
در شروع این دور از گفتگوها، مواضع و دیدگاه های اصولی جمهوری اسلامی درباب موضوعات مورد اختلاف همچون رفع پایدار تحریم، تضمین های لازم در زمینه رفع تحریم ها و مسائل مورد ادعای آژانس به هماهنگ کننده اتحادیه اروپا ارائه شد و انریکه مورا در روز دوشنبه برخی پیشنهادات خودرا در مورد موضوعات اختلافی ارائه کرده است.
یک منبع مطلع به روند مذاکرات، به خبرنگار ایرنا در این رابطه اظهار داشت که با وجود آن که هیات مذاکره کننده ایران نقطه نظرات خود درباره پیشنهادات اخیر مورا را شفاهی به او منتقل کرده، اما همچنان با هماهنگ کننده در ارتباط بوده و مواضع تفصیلی خودرا بصورت مکتوب به وی ارائه خواهدنمود.
علیرغم آن که مورا متن مورد نظر خودرا به عنوان «متن نهایی» توصیف کرده، اما تصمیم گیری درباره آن در زمینه صلاحیت طرف های مذاکره است و تا زمان عدم توافق بر روی همه چیز، نمی توان از حصول توافق و متن نهایی صحبت کرد.

1401/05/18
11:24:17
5.0 / 5
683
تگهای خبر: طرح
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
محفل