در جلسه كمیسیون اجتماعی مجلس مطرح شد

عرضه گزارش وزارت کشور درباره اعتبارات تخصیص یافته به جلوگیری از صدمه های اجتماعی

عرضه گزارش وزارت کشور درباره اعتبارات تخصیص یافته به جلوگیری از صدمه های اجتماعی

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از عرضه گزارش معاون اجتماعی وزیر کشور در ارتباط با اعتبارات تخصیص یافته پارسال برای جلوگیری از صدمه های اجتماعی اطلاع داد.


حسن لطفی در گفت و گو با ایسنا، در تشریح جلسه امروز (سه شنبه) کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی بیان نمود: آنچه که در دستورکار امروز کمیسیون اجتماعی قرار داشت طرحی در مورد استفساریه ماده ۳۸ قانون تأمین اجتماعی بود که به سبب تعارض آرایی که وجود داشت به کمیته تخصصی ارجاع شد تا کار آنرا انجام دهد و بعد در صحن کمیسیون مطرح شود.
وی ادامه داد: مبحث بعدی گزارش دکتر عباسی معاون اجتماعی وزیر کشور بود که در ارتباط با اعتباراتی که در سال قبل به صدمه های اجتماعی اختصاص یا تخصیص یافته بود گزارشی عرضه کردند، چونکه سال قبل ۵۰۰۰ میلیارد تومان به معاونت اجتماعی وزارت کشور بابت پیش گیری از صدمه های اجتماعی تخصیص داده شده است.
سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس در ادامه اظهار داشت: آقای عباسی امروز مسئله ای را عنوان کردند که خوشبختانه در معاونت اجتماعی سازماندهی شده و دبیرخانه ای را برای نظارت بر دستگاه های اجرایی تشکیل دادند که در حوزه پیش گیری از صدمه های اجتماعی کار می کنند. همینطور آقای عباسی بنا بر اظهار خودشان، دبیر این مجموعه و معاونت هستند، یعنی عملا هم بر دستگاه های اجرایی که در حوزه صدمه های اجتماعی کار می کنند نظارت دارند و هم این که برنامه شان را تدوین می کنند.
نماینده مردم رزن در مجلس یازدهم بیان نمود: معاون اجتماعی وزیر کشور گفتند که یک گام رو به جلویی دارند و امیدواریم که این امر تداوم داشته باشد و بودجه ای که در حوزه صدمه های اجتماعی به این معاونت تخصیص داده می شود به دستگاه های اجرایی مثبت ارزیابی شود.
منبع:

1401/05/12
10:05:40
5.0 / 5
684
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
محفل