اعتراض ایران به شورای امنیت و گوترش درمورد اظهارات جنگ طلبانه سران رژیم صهیونیستی

اعتراض ایران به شورای امنیت و گوترش درمورد اظهارات جنگ طلبانه سران رژیم صهیونیستی

به گزارش محفل سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل در نامه ای به رئیس شورای امنیت و هم آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد به اظهارات جنگ طلبانه و تهدید آمیز سران رژیم صهیونیستی ضد ایران واکنش نشان داد و اعتراض کرد.


مجید تخت روانچی سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل در این نامه ضمن اشاره به اظهارات اخیر ایال هولاتا، مشاور امنیت ملی و رئیس شورای امنیت ملی رژیم صهیونیستی ضد ایران، اعلام نمود که رژیم اسرائیل همچنان به تهدید به استفاده از زور ضد ایران ادامه می دهد. این اظهارات علناً مسئولیت عملیات های خرابکارانه و اقدامات تروریستی رژیم اسرائیل در ایران را تأیید کرده است
در این نامه اشاره شده است که در مصاحبه ای در ۱۴ ژوئیه ۲۰۲۲، ایال هولاتا رئیس شورای امنیت ملی رژیم اسرائیل، آشکارا ایران را به عملیات تروریستی بیشتر تهدید کرد و اظهار داشت: «ما در طول یک سال قبل... در ایران به ندرت عمل کرده ایم.» او همینطور با اشاره به اینکه "اسرائیل بدون توجه به نظر واشنگتن در مورد این موضوع، مستقلاً ضد جمهوری اسلامی عمل خواهد کرد"، اضافه کرد: «این تنها ادامه کاری است که پارسال انجام داده است».
در این نامه تاکید گردیده است که این اظهارات تحریک آمیز نه تنها نقض آشکار حقوق بین الملل و منشور ملل متحد است، بلکه اذعان صریح و آشکار به مسئولیت عملیات و اقدامات تروریستی رژیم اسرائیل ضد مقامات و دانشمندان ایرانی، و زیرساخت های صلح آمیز هسته ای ایران است که توسط این رژیم در سالهای اخیر در داخل خاک ایران صورت گرفته است. همینطور این حقیقت را ثابت می کند که رژیم اسرائیل مسئول این گونه اقدامات جنایتکارانه و تروریستی است و باید پاسخگو باشد و عواقب چنین جنایاتی را بپذیرد.
در این نامه همینطور به اظهارات اخیر بنی گانتس وزیر دفاع رژیم اسرائیل اشاره شده که بار دیگر به دروغ و کمپین اطلاعات نادرست ضد برنامه صلح آمیز هسته ای ایران متوسل شده و در مصاحبه ای در ۲۶ ژوئیه ۲۰۲۲ مدعی شده است که اسرائیل توانایی صدمه جدی و به تعویق انداختن برنامه هسته ای ایران را دارد.
در نامه ایران تاکید شده که جمهوری اسلامی ایران ضمن اخطار نسبت به هرگونه ماجراجویی نظامی رژیم اسراییل ضد ایران در جهت اجرای سیاست های شرورانه این رژیم در منطقه، حق مشروع خویش را بر مبنای حقوق بین الملل و منشور ملل متحد در پاسخ به این گونه اقدامات جنایتکارانه و تروریستی محفوظ دانسته و از مردم و منافع امنیت ملی خود در هر زمانی که مناسب تشخیص دهد، محافظت می کند.
در رساله ایران از شورای امنیت خواسته شده به تعهدات منشوری خود برای حفظ صلح و امنیت بین المللی پایبند بوده و سیاست های جنگ افروزانه و فعالیتهای بدخواهانه رژیم اسرائیل را که تهدیدی واقعی برای صلح و امنیت بین المللی است، محکوم نماید.
منبع:

1401/05/11
10:10:22
5.0 / 5
696
تگهای خبر: نماینده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
محفل