احیای برجام و مناسبات دوجانبه، محور گفت وگوی امیرعبداللهیان با وزیر خارجه قطر

احیای برجام و مناسبات دوجانبه، محور گفت وگوی امیرعبداللهیان با وزیر خارجه قطر

به گزارش محفل وزیر امور خارجه در گفت وگوی تلفنی همتای قطری خود، درباره مذاکرات احیای برجام و هم آخرین تحولات در ارتباط با مناسبات دو جانبه تهران و دوحه گفتگو کردند.


به گزارش محفل به نقل از خبرگزاری ایرنا، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه در گفت وگوی تلفنی با شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی معاون نخست وزیر و وزیر خارجه قطر، در مورد موضوعات مورد علاقه دو کشور به گفتگو و تبادل نظر پرداخت.
آخرین تحولات در ارتباط با مناسبات دو کشور در حوزه روابط دوجانبه در بخش های مختلف سیاسی، اقتصادی و کنسولی مهم ترین محور این گفت وگوی تلفنی بود.
وزیر امور خارجه همینطور با عنایت به گفت وگوهای پیشین در میان مقامات دو کشور در مورد رویداد مهم مسابقات جام جهانی فوتبال در قطر و زمینه های همکاری در این ارتباط، با همتای قطری خود رایزنی و تبادل نظر کرد.
امیر عبداللهیان در این گفت وگوی تلفنی اشاره ای هم به گفت وگوها برای رفع تحریم ها داشت و طی آن اراده دولت جمهوری اسلامی ایران برای رسیدن به یک توافق خوب، قوی و پایدار را مورد تاکید قرار داد.
تاکید وزیر خارجه قطر بر تداوم گفتگو برای رفع تحریم ها
شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه قطر هم در این گفت وگوی تلفنی ضمن با اهمیت خواندن رایزنی ها در مورد روابط دو کشور در موضوعات دو جانبه، آمادگی کامل قطر برای همکاری در زمینه جام جهانی فوتبال با کشورمان را مورد تاکید قرار داد.
وی ضمن اشاره به مواضع منطقی تهران، تداوم گفتگو برای رفع تحریم ها را مهم خواند.


1401/05/10
09:21:09
5.0 / 5
728
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
محفل