عامری خبر داد:

ایرانیان خارج از کشور تحت پوشش بیمه قرار می گیرند

ایرانیان خارج از کشور تحت پوشش بیمه قرار می گیرند

مدیر کل شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور وزارت امور خارجه اظهار داشت: شمار هموطنان ایرانی خارج از کشور که تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند نسبت به کل بیمه شدگان، بسیار ناچیز است.


به گزارش حوزه سیاست خارجی ایرنا، رضا عامری مدیرکل شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور وزارت امور خارجه اظهار داشت: ایرانیانی که سابقه پرداخت حق بیمه حتی در پیش از پیروزی انقلاب اسلامی دارند و وقفه ای در پرداخت حق بیمه آنها به وجود آمده می توانند با پرداخت معوقه ها، خود و خانواده خودرا بیمه کنند و سپس از مزایای دریافت حقوق بازنشستگی استفاده کنند. مذاکراتی با مسئولین بیمه تامین اجتماعی در این خصوص انجام شده و این آمادگی وجود دارد که ایرانیان بتوانند با پرداخت حق بیمه، پدر و مادر خود که در ایران زندگی می کنند را تحت پوشش بیمه قرار دهند.
وی اشاره کرد: در قانون جامع ایرانیان نیز موضوع بیمه ایرانیان خارج از کشور دیده شده است. دبیرخانه شورای عالی ایرانیان در وزارت امور خارجه این مساله خصوصاً ایرانیان کم برخوردار را با جدیت تمام در دستور کار خود دارد و ایرانیان می توانند با مراجعه به ۲۸ کارگزار بیمه که در ۱۸ کشور مستقر می باشند برای بیمه کردن خود و افراد خانواده اقدام نمایند.

1401/05/09
20:08:04
5.0 / 5
752
تگهای خبر: قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان محفل
محفل