بررسی دو شوری طرح ساماندهی کارکنان دولت در کمیسیون اجتماعی

بررسی دو شوری طرح ساماندهی کارکنان دولت در کمیسیون اجتماعی

محفل: عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس از بررسی دو شوری طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت در جلسه امروز این کمیسیون آگاهی داد و اظهار داشت: تصمیم گیری برای جزییات این مساله به جلسه بعدی کمیسیون موکول شد.


کیومرث سرمدی در گفت و گو با ایسنا، در تشریح جلسه امروز (سه شنبه) کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: دستورکار جلسه امروز کمیسیون ادامه بررسی دو شوری طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت بود که با حضور نماینده رییس جمهور از طرف دولت و نمایندگان سازمان امور اداری و استخدامی، دیوان محاسبات و مرکز تحقیقات تشکیل شد.
وی ادامه داد: در این نشست قرار بود تبصره ها و مواد طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت بررسی شود که بیشتر مباحث به کلیات گذشت و تصمیم گیری روی جزییات موضوع به جلسه بعد موکول شد.
عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس اشاره کرد: نکته ای که باید اضافه کرد این است که در این طرح به نیروهای شرکتی، طرحی و عمرانی، حجمی و سایر عناوین مشابه اشاره شده است. در موضوع «عناوین مشابه» دولت به عنوان مشاور در این نشست حرف داشتند که این عناوین مشابه باید مشخص شود که شامل چه مواردی می شود.
سرمدی اشاره کرد: تاکید ما این بود که کلیه نیروهایی که از دولت بصورت مستقیم و غیر مستقیم حقوق می گیرند را شامل شود همچون بطورمثال نیروهای حق التدریس، خرید خدمات آموزش و پرورش، نهضتی ها و حتی نیروهایی که با بخش های خصوصی مثل مدارس غیرانتفاقی مرتبط هستند و این که بطورمثال نیروهایی را که در بحث کرونا با وزارت بهداشت و درمان همکاری داشتند شامل شود و این موارد مباحثی بود که در جلسه امروز کمیسیون اجتماعی عنوان شد اما این که جمع بندی آن به کجا برسد و این «عناوین مشابه» را کارشناسی کرد، مطالبی است که به جلسه بعدی موکول شد.
منبع:

1401/04/22
07:41:03
5.0 / 5
726
تگهای خبر: آموزش , خدمات , دولت , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
محفل