وزیر اطلاعات:

افزایش امید در جامعه با تلاشهای جهادی دولتمردان باعث رضایت و همراهی مردم شده است

افزایش امید در جامعه با تلاشهای جهادی دولتمردان باعث رضایت و همراهی مردم شده است

به گزارش محفل وزیر اطلاعات با بیان اینکه دشمن در جنگ تحریم و به کارگیری انواع توطئه ها ضد ملت ایران شکست خورده است اظهار داشت: گسترش نارضایتی ها و نا امید سازی مردم از اهداف دشمن است و افزایش امید در جامعه با تلاشهای جهادی دولتمردان باعث رضایت و همراهی مردم شده است.


به گزارش محفل به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین سید اسماعیل خطیب، وزیر اطلاعات دولت مردمی سیزدهم در همایش رؤسای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با تبریک ماه مبارک ذی الحجه اظهار داشت: امیدوارم به برکت امیرالمومنین حضرت علی ضد السلام، همه ما بنوانیم از فرصت معنوی این ماه استفاده نماییم.

وی در جمع مدیران و رؤسای دفاتر استانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ضمن اشاره به اینکه هم اکنون با شرایط حساسی در کشور مواجه هستیم، اظهار داشت: فرصت مناسبی برای همفکری، همدلی و همراهی سران همه قوا و دستگاههای مختلف در سایه نظام مقدس جمهوری اسلامی فراهم گشته است.

حجت الاسلام والمسلمین خطیب اضافه کرد: در این شرایط، انتظارات و توقعاتی در جهت تحول و جهش افتصادی برای پیشرفت کشور به وجود آمده که در سایه وحدت و همراهی مسؤلان و مردم و لطف و عنایت الهی به دست می آید.

وی خاطرنشان کرد: قطعا، دشمن این شرایط را نمی پسندد، چون که بیشتر از ۴۰ سال است، به شکل های مختلف، ضد ملت و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، توطئه و فتنه کرده است و در چارچوب کودتا، جنگ، تحریم، فتنه و تهاجم فرهنگی و اشکال مختلف، به کشور ضربه زده است ولی هیچ وقت موفق نشده و تجربیات زیادی از شکست در مقابل ملت ایران دارد.

وی خاطرنشان کرد: الان ده ها سرویس اطلاعاتی فعال، بر ضد نظام جمهوری اسلامی ایران فعالیت می نمایند و بودجه این سرویسهای اطلاعاتی از بودجه کل کشور ما بیشتر است.

حجت الاسلام والمسلمین خطیب تصریح کرد: دشمنان معتقدند و اعتراف می کنند که کشور ایران اسلامی، امروز از استقامت و اقتدار و ثبات برخوردار می باشد و اقدامات دشمن در جهت پیشگیری از گسترش و فراگیری انقلاب در منطقه و مهار آن است.

وزیر اطلاعات افزود: ازاین رو دشمنان راه و متد جدیدی را در پیش گرفته اند و قصد دارند، شرایطی را ایجاد کنند تا اقتدار کشور را، با گسترش نارضایتی و ناامید کردن مردم نسبت به کارآمدی نظام مخدوش کنند.

وی ضمن اشاره به طرح آبراهام و سفر اخیر بایدن به منطقه اظهار داشت: این اقدامات صرفاً یک سخنرانی و توافق نیست، بلکه به معنای کوشش برای بازگشت رسمی آمریکا با محوریت رژیم صهیونیستی به منطقه است.

وزیر اطلاعات در ادامه عنوان کرد: حالا که یک دولت انقلابی و مردمی، تصمیم به ایجاد تحولات اساسی در حوزه اقتصاد گرفته است، دشمن تصمیم دارد با برنامه ریزی و تلاش مضاعف، مسائل اقتصادی کشور را امنیتی کرده و به دنبال سو استفاده از مطالبات انباشته شده مردم است. وی ضمن اشاره به اهمیت جهاد تبیین در پیشگیری از مخدوش کردن امنیت روانی مردم و مقابله با جنگ رسانه ای اظهار داشت: باوجود همه فشارهای اقتصادی و معیشتی، طبق نظرسنجی های انجام شده در داخل و خارج ازکشور و بنا بر اعلام سازمان های معتبر جهانی، مردم ایران به آینده امیدوارند و این امر یکی از نقاط قوتی است که باید از آن بهره برد و افقی را ایجاد کرد، تا این نقشه و توطئه دشمن هم با شکست مواجه شود.

حجت الاسلام والمسلمین خطیب اظهار داشت: دشمن از بیرون و خارج از مرزهای کشور، با مبادرت به ترور، تخریب و جنگ سایبری، شرایطی را فراهم نموده تا با تحریک جامعه و افزایش سطح نارضایتی در بین مردم در جهت عدم موفقیت دولت و نظام تلاش کنند.
وی ضمن اشاره به تلاش دشمن جهت مخدوش کردن امنیت روانی مردم جامعه اظهار داشت: یکی از اقداماتی که دولت با جدیّت به آن توجه دارد، این است که تلاش دشمن در مخدوش کردن امنیت روانی جامعه را خنثی کند و یکی از شعارهای اصلی این دولت، مبارزه با فساد است و یکی از گلوگاه های اصلی فساد، رانت های کلانی است که با توجیه خدمت و مبارزه با تورم، در چارچوب ارز ترجیحی و سایر تسهیلات، در اختیار افراد خاصی قرار گرفته است.
حجت الاسلام والمسلمین خطیب تصریح کرد: باید با جدیت و قاطعیت با این رانت خواران مقابله نمود. این دولت با شجاعت و شهامت اقدامات عملی را در این خصوص انجام داده و به لطف الهی و همراهی و صبر مردم، به این مسیر ادامه می دهد.
وی در بخش دیگری از سخنانش در مورد وظایف و مأموریت های شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی عنوان کرد: بنابر حکم مقام معظم رهبری(مدظله العالی) چند وظیفه مهم بر عهده این شورا گذاشته شده است که میتوان از این بستر در جهت جهاد تبیین، بیان حقیقت های تاریخی، جلوگیری از تحریف انقلاب و پیشگیری از جا به جایی ظالم و مظلوم بهره برد.
حجت الاسلام والمسلمین خطیب عنوان کرد: بخش اعظمی از مأموریت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، جهاد تبیین است. برنامه ریزی و طراحی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و هدایت دستگاهها فرهنگی به نحوی باشد که آحاد جامعه نسبت به حقیقت های صحیح، شناخت پیدا کرده و از جنایات و توطئه دشمنان، آگاه شده و نسبت به آن حساس شوند. در این صورت قدم بزرگی در جهت جهاد تبیین برداشته شده است.
وی ادامه داد: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، ضمن تعظیم و پاسداشت مناسبت ها، به تبیین حوادثی که بر این نظام گذشته است، هم توجه داشته باشد و اشکال مختلف و ابزارهای گوناگونی را که دشمنان ضد نظام و ملت ایران به کار برده است برای مردم تشریح کند.
وزیر اطلاعات تصریح کرد: مجموعه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به آنچه در حکم مقام معظم رهبری در جهت مردمی کردن مراسم، چابک سازی مجموعه، طراوت و تازگی بخشیدن و ایجاد خلاقیت و نوآوری در برگزاری مراسم آمده است، توجه خاص داشته و برای عملیاتی کردن و اجرایی کردن آن تلاش می نماید.
منبع:

1401/04/20
09:04:50
5.0 / 5
770
تگهای خبر: اقتصاد , حكم , دولت , رهبری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
لینک دوستان محفل
محفل