جدی:

در وضعیت فعلی هرگونه افزایش قیمت خودرو باعث تنش در بازار می شود

در وضعیت فعلی هرگونه افزایش قیمت خودرو باعث تنش در بازار می شود

محفل: عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن اظهار داشت: در وضعیت فعلی هر افزایش قیمتی حتی اگر بحق باشد بطور قطع بازار را گرفتار تنش می کند و به همان نسبت هم قیمت حاشیه بازار بالا می رود.


علی جدی در گفت و گو با ایسنا در ارتباط با نظرات اخیر خودروسازان کشور در خصوص زیان دیده بودن آنها در طرح فروش خودرو بیان نمود: در وضعیت فعلی هر افزایش قیمتی حتی اگر بحق باشد و واقعا هم هزینه های خودروسازان بالا رفته باشد، بطور قطع بازار را گرفتار تنش می کند و به همان نسبت هم قیمت حاشیه بازار بالا می رود.
وی ادامه داد: حرف ما هم همیشه این بوده که گفتیم شما رقابت ایجاد کنید نیازی نیست که قیمت را دولت تعیین کند و قیمت آزاد و در اختیار خود خودروسازان باشد، ولی بحث واردات هم حتما آزاد باشد و اجازه واردات داده شود که حداقل عملا رقابت داخلی و بین المللی شکل بگیرد. وقتی قیمت هم این گونه باشد دیگر نیاز نیست مته به خشخاش بگذارند به عبارتی اینکه قیمت را کنترل می کنند و آن هم مثل یک تولیدکننده می تواند تولید خویش را انجام دهد و قیمت گذاری کند و اگر خارج از عرف هم بود مثل همه تولیدکنندگان دیگر سازمان حمایت می تواند ورود کند.
وی ادامه داد: ولی تا وقتی که این شرایط وجود دارد کمترین افزایش قیمت اشکال بوجود می آورد و بنابراین باید اصل مسئله حل شود و دولت کمک نماید تا بخشی از محل واردات تامین گردد که خود به خود حساسیت خودروسازان داخلی کمتر شده و آن زمان می توانند هم روی قیمت و هم روی کیفیت تصمیم گیری کنند.
منبع:

1401/04/11
20:05:49
5.0 / 5
786
تگهای خبر: دولت , طرح , قیمت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
محفل