چنارانی:

طرح بانکداری اسلامی همچنان در کمیسیون اقتصادی معطل مانده است

طرح بانکداری اسلامی همچنان در کمیسیون اقتصادی معطل مانده است

به گزارش محفل نماینده نیشابور در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: قرار بود طرح بانکداری اسلامی وارد صحن مجلس شود، اما سال هاست که در کمیسیون اقتصادی معطل مانده و یکی از بزرگترین چالش ها و دغدغه های اقتصادی جامعه بانکها و سودهای ربوی است.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، هاجر چنارانی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی بیان کرد: وزارتی که می توانست خودش تامین مالی کند و افتخار تامین مالی را در کارنامه خود داشته باشد همیشه آویزان بودجه های دولت می باشد و همه اقشار در آموزش و پرورش معترض هستند، این نه فقط شامل آموزش و پرورش بلکه شامل خیلی از وزارتخانه ها می شود.
وی خطاب به وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد: ما آموزگاران و معلمانی را داریم که کیلومترها فاصله را طی می کنند اما متاسفانه هیچ حقی در هیچ کجا برای آنها در نظر گرفته نشده است. ما درخواست داشتیم پیوستی برای تک تک وزارتخانه ها برای وزارت آموزش و پرورش داشته باشید. عزیزی در آموزش و پرورش این مطلب را برای ما فرستاد این روزها دولت و مجلس گل به خودی زیاد می زنند، اما پنالتی به دروازه خودی ندیده بودیم.
نماینده مردم نیشابور با اشاره به رتبه بندی معلمان اشاره کرد: با ماجرای رتبه بندی معلمان دیدیم که در نوع خود مدالی زرین در شیوه تصمیم گیری مسئولان بود، ولی متاسفانه در اجرا متوقف گردید. دولتیان بدانند هر ریالی که خرج آموزش و پرورش بشود چندین برابر در فرهنگ، اقتصاد، بهداشت و درمان و حتی امنیت صرفه جویی خواهد شد و به جیب دولت بر می گردد. کاش بدانیم جامعه ای که فرهنگ بالای معلمی را قدر بداند جنگ فرهنگی اقتصادی را برده است.
چنارانی اشاره کرد: چه روزهای سختی است، معلمان به معیشت خود، بازنشستگان تامین اجتماعی ناراضی از اوضاع و بازاریان یک جور در فشار شدید هستند و چند برابر شدن اجاره بها و خرج زندگی مردم، جدا از اوضاع اقتصادی فشار را بر مردم بیشتر کرده است. همین طور کشاورزان به سبب کمبود آب سخت برای نجات محصولاتشان در تلاش هستند و چشم کشاورزان و دامداران اول به رحمت خداوندی و سپس تدبیر مسئولان است.
وی خطاب به کمیسیون اقتصادی مجلس و وزیر اقتصاد اظهار داشت: قرار بود طرح بانکداری اسلامی وارد صحن مجلس شود، اما سال هاست که در کمیسیون اقتصادی معطل مانده است. یکی از بزرگترین چالش ها و دغدغه های اقتصادی جامعه بانکها و سودهای ربوی، سودهای پلکانی و سودهای مرکب است. امروز بانکها از رسالت خود فاصله گرفته اند و با سرمایه گذاری در بورس، خرید و فروش ملک، ورود به بحث ساخت و ساز نه فقط مشکلی را حل نکرده اند بلکه همه پول ها را شبهه ناک کرده و وارد مسیر زندگی مردم کرده اند. امروز حتی در زمینه های انتخابیه همان مبالغ اندک وام هم داده نمی گردد. باید از کسانی که اندیشه سلیمانی دارند و به دنبال احیای بانکهای اسلامی هستن، تشکر کرد.
نماینده مردم نیشابور خطاب به وزارت کار نیز اظهار نمود: از شستا، هکتا و هزاران هیات مدیره و مدیرعاملانی که محیط کارشان نه فقط در این دولت که در همه دولت ها سال ها حیات خلوتی برای تک تک آنها شده است، مردم فریاد دارند. این خاک زرخیز با معادن فراوان، امروز مردم محروم مناطق کمترین درصدی از هزاران میلیارد گردش مالی این معادن و صنایع ندارند و فقط به قول بچگی هایمان بوی کبابشان قسمت مردم ما شده است.
چنارانی اضافه کرد: امروز فولاد خراسان، نیروگاه سیکل ترکیبی، ایران خودرو خراسان، اگزوز خراسان و نیروگاه سیکل ترکیبی ۳۰۰ هزار لیتر در ساعت سوخت دارد تا بتواند برق را به مجموعه وارد کند. مصرف گازوئیل توده هوای سیاه رنگی در آسمان نیشابور به وجود آورده است و سهم ما فرزندان نیشابور فقط نامی برایمان مانده و یک درصد سهم آلایندگی صنایع در کجاست؟
او در آخر خطاب به وزیر کشاورزی اشاره کرد: در گزارش بازرسی قوه قضائیه، سازمان تعاون روستایی که با اعتماد تک تک روستاییان برنامه ریزی شد مردم پول واریز کردند، متاسفانه نهاده به هیچ عنوان خریداری نشد ولی در بازارگاه همه اینها ثبت گردید. ۴۰ روز گذشته جواب ملت را چه می دهید؟
منبع:

1401/04/08
23:45:20
5.0 / 5
730
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , دولت , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
محفل