حسینی:

بنای دولت تغییر ریل کشور است

بنای دولت تغییر ریل کشور است

به گزارش محفل دبیرکل کانون دانشگاهیان ایران اسلامی اظهار داشت: افتخار دولت این است که بیشترین اعضای هیئت علمی در آن حضور دارند و در تدوین سند تحول دولت سیزدهم بیشترین نقش را استادان دانشگاه داشتند.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، سیدمحمد حسینی در گفتگو با رادیو فرهنگ درباره برگزاری اجلاسیه تشکل متبوعش اظهار نمود: رئیس جمهوری همواره اعضای دولت و مدیران ارشد نظام را به ارتباط و تعامل با استادان و نخبگان سفارش می کنند و ایجاد تحول اساسی و پیشرفت کشور نیازمند وجود همگرایی بین افراد فعال و موثر در جامعه و بهره گیری از دیدگاه ها و نظرات آنان برای پیشبرد امور است و از این جهت این اجلاس برگزار شد.
وی ادامه داد: آیت الله رئیسی از ابتدا دانشگاه را پشتوانه فکری دولت دانستند و افتخار دولت این است که بیشترین اعضای هیئت علمی در آن حضور دارند. ضمن این که در تدوین سند تحول دولت سیزدهم بیشترین نقش را استادان دانشگاه داشتند و در ادامه راه هم همین توقع و انتظار وجود دارد که در تدوین برنامه هفتم توسعه اصحاب علم و اندیشه مشارکت و همراهی داشته باشند.
دبیر کل کانون دانشگاهیان خاطرنشان کرد: اعضای کانون و دانشگاهیان انتظارات خود از دولت را در بیانیه پایانی مطرح نمودند، همچون این که دولت از نیروهای کارآمد، انقلابی و پرتوان در سطوح مختلف استفاده نماید. از آنجائیکه بنای دولت بر این است در کشور تغییر ریل انجام دهد و این کار را در حوزه های مختلف آغاز کرده، نیاز است که صاحب نظران همراهی و برای تحقق آن راهکارهای مناسبی را مطرح کنند. دانشگاهیان در این اجلاس اعلام آمادگی کردند که در برنامه های مختلف دولت بخصوص در حوزه سیاست خارجی و اقدامات اقتصادی در مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها کمک و همکاری کنند.
حسینی افزود: امروز همانطور که رهبر فرزانه انقلاب مطرح نمودند در جنگ ترکیبی دشمن قرار داریم. در این جنگ تمام ابزارهای خویش را بکار گرفته اند که مردم را از آینده خود مأیوس و ناامید کنند. در این حوزه انتظار است که دانشگاهیان پیشگام باشند و باتوجه به تخصص و اطلاعی که در حوزه های مختلف دارند بخوبی می توانند مسائل مختلف را برای مردم تبیین و نقشه دشمنان را خنثی کنند و خود غربی ها را به چالش بکشند.
دبیر کل کانون دانشگاهیان تصریح کرد: در عرصه تولید دانش بنیان هم که شعار سال است یکی از اضلاع مهم، دانشگاهیان هستند امروز در استان ها با همراهی دستگاههای اجرایی و مدیریت های مختلف و صنعت و جامعه، روند تقویت شرکتهای دانش بنیان شروع شده و از این جهت همگرایی خوبی در استان ها بوجود آمده است و مقرر شده با حضور در استانهای مختلف هماهنگی و همکاری بیشتری در این خصوص صورت گیرد.
منبع:

1401/03/30
08:33:20
5.0 / 5
771
تگهای خبر: اقتصاد , دولت , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان محفل
محفل