هجدهمین دور از نشست های بین المللی روند آستانه؛

خاجی: تمامی تحریم ها مقابل سوریه باید بدون پیش شرط سیاسی و هر گونه تبعیض رفع گردد

خاجی: تمامی تحریم ها مقابل سوریه باید بدون پیش شرط سیاسی و هر گونه تبعیض رفع گردد

به گزارش محفل مشاور ارشد وزیر امور خارجه با انتقاد از رفتار تبعیض آمیز آمریکا درباب تحریم ها رفع فوری تمامی تحریم ها را در تمام سوریه خواهان شد و اظهار داشت: تمامی تحریم ها مقابل سوریه باید بدون پیش شرط سیاسی و هرگونه تبعیض رفع گردد.


به گزارش خبرنگار حوزه دولت ایرنا، در دومین روز برگزاری هجدهمین دور از نشست های بین المللی روند آستانه در نورسلطان قزاقستان، هیات سازمان ملل متحد با «علی اصغر خاجی» مشاور ارشد وزیر امور خارجه و هیات همراه ملاقات و آخرین تحولات مربوط به حل و فصل سیاسی، کمیته قانون اساسی و ابعاد بشردوستانه بحران سوریه را مورد بررسی و رایزنی قرار دادند.
مشاور ارشد وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به آخرین تحولات بین المللی، توجه بیشتر جامعه بین المللی، سازمان ملل متحد و نهادهای تخصصی آن بر ابعاد بشردوستانه بحران سوریه و افزایش کمک ها به مردم سوریه بدون هیچگونه پیش شرط سیاسی و تبعیض را خواهان شد.
خاجی همین طور از رفتار تبعیض آمیز آمریکا درباب تحریم ها انتقاد نمود و رفع فوری تمامی تحریم ها را در تمام سوریه خواهان شد و از فرمان عفو عمومی رییس جمهور سوریه استقبال و آنرا گامی مثبت در امتداد اعتماد سازی و نشان دهنده رویکرد مثبت دولت سوریه در حل و فصل مسالمت آمیز اختلافات ارزیابی کرد.
در این ملاقات دو طرف هشتمین دور نشست قانون اساسی سوریه را بطور مفصل بررسی کردند و از برگزاری نهمین نشست آن در ۲۵ جولای- سوم مردادماه استقبال کردند.
هیات جمهوری اسلامی ایران به سرپرستی خاجی مشاور ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی در هجدهمین نشست روند آستانه با هیات جمهوری ترکیه ملاقات و آخرین تحولات سیاسی و میدانی سوریه را بررسی کردند.
مشاور ارشد وزیر امور خارجه در این ملاقات بر تزلزل ناپذیر بودن تمامیت ارضی و حاکمیت ملی سوریه تاکید نمود.
خاجی در این ملاقات به حضور غیر قانونی آمریکا در منطقه شرق فرات، اختتام غارت منابع طبیعی سوریه و همین طور رفتار تبعیض آمیز آمریکا در رفع تحریم ها مقابل سوریه اشاره و بر لزوم رفع تمامی تحریم ها مقابل سوریه بدون پیش شرط سیاسی و هرگونه تبعیض تاکید نمود.
او با محکوم کردن تجاوزات بیش از پیش رژیم صهیونیستی، نگرانی جمهوری اسلامی ایران را نسبت به استمرار این حملات در سوریه ابراز کرد.
در این دیدار، طرفین بر لزوم تعهد به حفظ تمامیت ارضی و حاکمیت ملی سوریه تاکید نمودند.منبع:

1401/03/28
10:16:17
5.0 / 5
817
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
محفل