كارشناس مسائل بین الملل در گفت وگو با محفل:

طرف غربی بجای قطعنامه نویسی، با اراده جدی وارد مذاکرات شود

طرف غربی بجای قطعنامه نویسی، با اراده جدی وارد مذاکرات شود

به گزارش محفل کارشناس مسائل بین الملل با اشاره به سفر مدیر کل آژانس انرژی اتمی به سرزمین های اشغالی اظهار داشت: طرف غربی ه بجای فرافکنی و قطعنامه نویسی تصمیم خودرا در مذاکرات وین بگیرد.


علی اکبر فرازی در گفت و گو با خبرنگار سیاست خارجی ایرنا، با اشاره به تصویب قطعنامه ضد ایرانی در نشست شورای حکام، اظهار داشت: بطور معمول مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی، قبل از برگزاری نشست های فصلی شورای حکام به کشورهایی که عضو پادمان هستند سفر می کند تا سؤالات خودرا مطرح کرده و پاسخ بگیرد. در همین راستا به سرزمین های اشغالی سفر و آنرا مثبت ارزیابی کرد.
وی اضافه کرد: این سفر سؤالی را به ذهن متبادر می کند که چرا آقای گروسی برای تبادل نظر، با سران رژیم صهیونیستی دیدار کرده است که اصلا عضو NPT نبوده و مسائل پادمان را قبول ندارند و اگر قرار بر همکاری با آژانس باشد، رژیم صهیونیستی باید با آژانس همکاری کند پس هدف از سفر گروسی به سرزمین های اشغالی سیاسی است.
آژانس در دام رژیم صهیونیستی افتاده است
فرازی با تاکید بر این که اگر آژانس بین المللی انرژی اتمی سوالی از برنامه های هسته ای ایران داشته باشد، مقامات کشورمان همیشه بطور کامل به این سوالات پاسخ می دهند، افزود: این که روی سه نقطه ای که قبلا از آنها رفع ابهام شده، دست می گذراند، بدین معناست که رژیم صهیونیستی روی این مساله اثر گذاشته و آژانس در دام افتاده است.
این دیپلمات پیشین با اعلان اینکه استنباط من این است که رژیم صهیونیستی طوری برنامه ریزی نموده است که ایران را در مقابل آژانس قرار دهد، اشاره کرد: ما باید این توطئه را خنثی کرده و به همکاری سازنده با آژانس ادامه دهیم؛ چونکه شورای حکام آژانس فقط یک نهاد نیست و حدود ۳۰ کشور از ۳۵ کشور عضو به قطعنامه رای مثبت دادند.
وی گفت: اگر ما دیپلماسی فعال نداشته باشیم، به نقطه گذشته باز می گردیم. دیپلماسی ما باید فعال باشد تا گرفتار برنامه های رژیم صهیونیستی نشویم و مسائل خودمان را با آژانس حل کرده و مذاکرات را به نتیجه برسانیم.
فرازی در آخر اظهار داشت: بدین سبب نکته اول این که تیرگی روابط با آژانس به رغم این که حق با ایران است، به نفع آمریکا و رژیم صهیونیستی خواهد بود تا به نفع ایران، آمریکا هنوز تصمیم لازم برای رسیدن به توافق در وین را نگرفته است پس طرف غربی بجای فرافکنی و اقدامات نسنجیده باید در تصمیم خودرا در مذاکرات وین بگیرد.منبع:

1401/03/23
09:39:49
5.0 / 5
779
تگهای خبر: تصویب , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
محفل