در دیدار با اقشار مختلف مردم چهارمحال و بختیاری

رئیسی: لبخند و اخم دشمنان را به اقتصاد و معیشت مردم گره نمی زنیم

رئیسی: لبخند و اخم دشمنان را به اقتصاد و معیشت مردم گره نمی زنیم

به گزارش محفل رئیس جمهور با اشاره به اینکه شورای حکام ضد ایران قطعنامه صادر می کند، اظهار داشت: اما یک قدم از موضع خود عقب نشینی نخواهیم کرد این شورا چندین بار ضد مردم مظلوم فلسطین قطعنامه صادر کرده است اما موثر واقع نشد و ابتکار عمل در دست فلسطینیان است.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، سید ابراهیم رئیسی امروز در دیدار با اقشار مختلف مردم چهارمحال و بختیاری با اعلان اینکه کرامت یک جایگاه است که اگر انسان از آن بهره مند شود جز برای خدا کار نخواهد کرد، اظهار نمود: شهدا پیش از این که به مقام شامخ شهادت نایل شوند به مقام کرامت رسیدند.
وی ادامه داد: کرامت به انسان ها آبرو می بخشد و وجود آمار بالای شهدا، ایثارگران و جانبازان در چهارمحال و بختیاری گویای این مورد است که مردم این استان به ارزش های نظام اسلامی پایبند هستند.
رئیس جمهور با اعلان اینکه امام راحل فرمودند عشایر ذخایر انقلابند، افزود: امروز این سخن حکیمانه در جامعه نمود عینی دارد.
وی تصریح کرد: در کارنامه درخشان عشایر، ۱۰ هزار شهید تقدیم انقلاب اسلامی شده است که نشان از صداقت و درستی این قشر در دفاع از وطن و ناموس دارد.
رئیسی اضافه کرد: امروز بعضی از مادران، همسران و فرزندان جانبازان زندگی سختی دارند چونکه درحال پرستاری از این سرمایه های پرارزش هستند، این مردم در طول تاریخ با بصیرت راه را شناختند و خطرها را به جان خریدند و پایبندی آنان به انقلاب و ولایت زبانزد است، مردم چهارمحال و بختیاری برای چندمین بار دشمن را ناکام گذاشتند و اجازه ندادند در دل معاندین و بدخواهان جمهوری اسلامی امید ایجاد شود، معاندین و بدخواهان با پول های حرام صهیونیستی دایه دار طرفداری از مردم هستند اما مردم این ترفندها را می شناسند.
وی با تاکید بر این که رهبر معظم انقلاب اسلامی دغدغه حل مشکلات مردم را دارند، اظهار داشت: دلسوزان این نظام و انقلاب مردمی هستند که سختی ها را تحمل می کنند و با تولید در حوزه های مختلف شامل دامپروری، کشاورزی و صنعت دشمن را ناامید می کنند.
رئیس جمهور با اعلان اینکه دشمن نمی خواهد این کشور پیشرفت کند، خاطرنشان کرد: کشور ایران به صنعت هسته ای و صنایع پیشرفته نظامی دست یافته است اما دشمن نمی خواهد از دانش برتر برخوردار باشیم، در جنگ اراده ها به دنبال پیشرفت کشور هستیم و این جنگ تا ابد ادامه دارد.
رئیسی با اشاره به این که فرهنگ پیروز در کشور فرهنگ ما می توانیم است، بیان نمود: این فرهنگ، فرهنگ حاج قاسم سلیمانی است، در طول این چهار دهه به موففیت های بسیاری دست پیدا کردیم و در جهت خودکفایی و استقلال گام برداشتیم.
وی افزود: دوران بزن دررو تمام شده است، یونان یک کشتی توقیف نمود اما به جای آن دو کشتی توقیف شد، دشمنان باید این مساله را جدی بگیرند که پاسخ محکمی به آنها داده خواهد شد.
رئیسی با اعلان اینکه شورای حکام ضد ایران قطعنامه صادر می کند، توضیح داد: اما یک قدم از موضع خود عقب نشینی نخواهیم کرد این شورا چندین بار ضد مردم مظلوم فلسطین قطعنامه صادر کرده است اما موثر واقع نشد و ابتکار عمل در دست فلسطینیان است، با اعمال تحریم، کشور ایران در حوزه های صنعت، کشاورزی، گردشگری و... متوقف نمی گردد، لبخند و اخم دشمنان را به اقتصاد و معیشت مردم گره نمی زنیم.
وی با تاکید بر این که بنای ما در برداشتن گام های اقتصادی اجرای عدالت است اظهار داشت: تصمیم دولت قطع کردن دست مفسدان، مافیا و رانت خوران از جای جای کشور است، از ثروت و قدرت مافیا نمی ترسیم و دست این جریان ها را در بخش های اداری قطع می نماییم.
رئیس جمهور افزود: این جریان در تلاش است تا خویش را ذیحق جلوه دهد، بنده در هر ساعت دغدغه معیشت مردم را دارم و تمام برنامه ‎ریزی ها در این راستا است که از مشکلات مردم بکاهیم.
ایشان سپس اظهار داشت: روزی در این کشور ۷۰۰ خانواده بر اثر بیماری کرونا داغدار می شدند اما امروز این عدد به پایین ترین میزان خود رسیده است.
رئیسی با اعلان اینکه عده ای معتقد بودند صادرات ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار بشکه نفت، ایران را به جایگاه ممتاز می‎ رساند، اظهار داشت: امروز بدون این که پای قراردادی را امضا نماییم به این جایگاه ممتاز رسیده ایم و تراز تجاری کشور نشان از این موفقیت دارد، وعده رشد اقتصادی ۵ درصد را داده ایم و تمام شاخص ها نشان از آینده روشن کشور دارد.
وی اظهار نمود: در جنگ اراده ها با دست توانای جوانان به جلو حرکت خواهیم کرد، برنامه دولت سیزدهم استفاده از مدیران حزب اللهی، انقلابی و مردمی است، مدیران ناکارمد باید به حاشیه رانده شوند، با هیچکس عهد اخوت نبسته ایم اگر کسی ناکارآمدی نشان دهد حق ادامه فعالیت ندارد.
رئیس جمهور اشاره کرد: تاکید بنده به استانداران استفاده از نیروهای مستعد و کارآمد بومی است، این افراد در اداره امور اولویت دارند، امام خمینی (ره) به مسؤلان جوان اعتماد کردند و جوانان را باید باور کرد و گره ها به دست جوانان باز می شود، در خدمت به مردم کوتاهی نمی نماییم.
منبع:

1401/03/20
14:44:38
5.0 / 5
774
تگهای خبر: اقتصاد , حكم , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان محفل
محفل