كمالوندی:

ایران اقدامات بیشتری را در نظر دارد

ایران اقدامات بیشتری را در نظر دارد

سخنگوی سازمان انرژی اتمی اظهار داشت: بعضی از همکاری ها که فراتر از پادمان بود و جزو تعهدات نبود و تنها بر اساس حسن نیت این کارها را انجام می دادیم، متوقف گردید.


بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی امروز چهارشنبه در یک گفت وگوی تلویزیونی ضمن اشاره به حذف دو دوربین از دوربین های نظارتی آژانس انرژی اتمی در ایران اظهار داشت: با عنایت به همکاری گسترده ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی متاسفانه رفتار آژانس یک رفتار مناسب این همکاری نبوده و با تلاش کشورهای غربی بخصوص سه کشور اروپایی و غربی تحرکاتی را ضد کشور ما آغاز کردند.
کمالوندی عنوان کرد: بر این اساس، تصمیم گرفتیم بعضی از همکاری ها که فراتر از پادمان بود و جزو تعهدات ما نبود و تنها بر اساس حسن نیت این کارها را انجام می دادیم، مثل ضبط بعضی از فعالیت ها توسط دوربین های آژانس، سنجش غنای برخط یا فلومتر، دستور داده شد که فعالیتشان متوقف شود.
وی خاطرنشان کرد: البته در گذشته هم قرار نبود که اطلاعات این ها مگر در حالت پذیرش شرایط ایران داده شود و مبنای آن هم قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از منافع ملت ایران بود. ما این اطلاعات را به آنها نمی دادیم و از امروز این اطلاعات ضبط هم نمی گردد.
سخنگوی سازمان انرژی اتمی اضافه کرد: اقدامات دیگری هم در نظر هست. امیدوار هستیم که آنها به خودشان بیایند و جواب همکاری ایران را با همکاری بدهند. نمی گردد که ایران همکاری داشته باشد و آن طرف رفتار نامناسبی از خودشان نشان دهند.۸۰ درصد دوربین های آژانس پادمانی هستند. مامتعهد به پادمان هستیم. و آنها به فعالیت خود ادامه می دهند. دوربین هایی که مقرر است فعالیت آنها متوقف شود و ما امروز از برخی از سایت ها شروع کردیم، دوربین های فراپادمانی هستند. اطلاعاتی ضبط می شد که این اطلاعات بعدا می توانست برای آژانس قابل استفاده باشد. ما دیگر این اطلاعات را در اختیار آژانس نمی گذاریم. امیدواریم با اقداماتی که انجام می شود، آنها به خودشان بیایند.
کمالوندی تصریح کرد: امیدواریم با اقداماتی که انجام می شود، اینها به خودشان بیایند و روش و منش خویش را عوض کنند. با این رویکرد نمی توانند انتظار داشته باشند که جمهوری اسلامی ایران در برابر عدم همکاری آنها و سوء نیتشان همکاری گسترده داشته باشد. جلساتی با آژانس داشتیم اما متاسفانه گزارشی که مدیرکل داده است، منعکس کننده همکاری ها و حسن نیتها نبوده و امیدواریم که این رویکرد را تغییر دهند.



1401/03/18
23:43:08
5.0 / 5
821
تگهای خبر: سایت , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
محفل