اسلامی:

دسترسی آژانس به تصاویر ضبط شده دوربین ها وابسته به سرنوشت برجام است

دسترسی آژانس به تصاویر ضبط شده دوربین ها وابسته به سرنوشت برجام است

به گزارش محفل رئیس سازمان انرژی اتمی ایران اشاره کرد: دسترسی آژانس بین المللی انرژی اتمی به تصاویر ضبط شده دوربین ها وابسته به سرنوشت برجام است.


به گزارش حوزه سیاست خارجی ایرنا، محمد اسلامی در گفت و گو با شبکه الجزیره اضافه کرد: پاسخ هایی که تا حالا به سوالات آژانس بین المللی انرژی اتمی داده ایم، دقیق بوده است.
وی اظهار داشت: مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی اراده جدی برای "قانع کننده" توصیف کردن پاسخ های ما ندارد. آژانس بین المللی انرژی اتمی به گزارش های اطلاعاتی دشمنان ما و در راس آنها اسرائیل استناد می کند.
اسلامی اظهار داشت: قطعنامه ای که برخی در شورای حکام برای رسیدن به آن تلاش می کنند اوضاع جدیدی را به وجود نخواهد آورد. آژانس باید نفوذ سیاسی در داخل خودرا متوقف نماید و به قوانین پایبند باشد.
رییس سازمان انرژی اتمی ایران اشاره کرد: آژانس بین المللی انرژی اتمی از هدف قرار دادن سایت های ما انتقاد نکرد و این یک پرسش بزرگ است. سلاح هسته ای در راهبرد ما جایی ندارد و چیزهایی که مطرح می شود تنها اتهامات مغرضانه است.
اسلامی اشاره کرد: سهم ما از انرژی جهانی تنها سه درصد است و ۲۵ درصد فعالیت بازرسان آژانس در خاک ما انجام می شود. تصمیم غنی سازی اورانیوم ۹۰ درصد منوط به تصمیمات مسئولان مربوطه است. ما تصمیم غنی سازی اورانیوم را تنها برای تحریک کردن اتخاذ نمی نماییم. دستیابی آژانس به فیلم ها و ضبط ویدیویی منوط به سرنوشت توافق است.
وی در ادامه اشاره کرد: ما بدون توجه به نتیجه توافق به کارهای مسالمت آمیز هسته ای خود ادامه می دهیم. ما آماده پایبندی به توافق هسته ای هستیم به شرطی که طرف های دیگر به تمام بندهای توافق پایبند باشند.
رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی امروز (دوشنبه) در نشست خبری خود اظهار داشت که آنچه رخ داده است نشان میدهد که ما و ایران به همکاری و شفاف سازی و توضیح درباب برخی امور نیاز داریم.
وی اشاره کرد: ایران برنامه هسته ای بلندپروازانه دارد و به نفع این کشور است که با ما همکاری کند و درباب امور مبهم توضیح دهد.
گروسی اظهار داشت: چیزی که ایران به ما داده است کافی نیست و باید توضیحات لازم را عرضه نماید.
مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در سخنرانی آغازین جلسه شورای حکام نیز مدعی شده بود که ایران پاسخی قانع کننده به سوالات آژانس درباره وجود مواد هسته ای در سه مکان اعلام نشده نداده است.


منبع:

1401/03/17
22:27:59
5.0 / 5
811
تگهای خبر: اتهام , سایت , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
محفل