سفیر ایران در قطر:

دولت و وزارت خارجه ارتباط تجار ایرانی و قطری را تسهیل خواهدنمود

دولت و وزارت خارجه ارتباط تجار ایرانی و قطری را تسهیل خواهدنمود

به گزارش محفل سفیر جمهوری اسلامی ایران در قطر با تاکید بر این که تجار و بازرگانان نمایندگان حقیقی کشورمان در قطر هستند، اظهار داشت: دولت و وزارت خارجه ارتباط و اتصال تجار ایرانی و قطری را تسهیل خواهدنمود.


به گزارش حوزه سیاست خارجی ایرنا، حمیدرضا دهقانی پوده در نشست تجار و بازرگانان ایرانی که در اولین روز سفر بزرگترین هیات تجاری ایران به قطر در دوحه برگزار شد، اظهار نمود: در بررسی گسترش اسلام به شرق و غرب به این نکته می رسیم که گسترش اسلام به غرب توسط دولت ها و هدایت متمرکز دولتی صورت گرفت و در صورتیکه گسترش اسلام به شرق و آسیای شرقی توسط تجار و بازرگانان انجام شد. حالا شاهدیم که بخش اعظم کشورهای اسلامی در شرق دور و آسیا متمرکز هستند، در نتیجه می توان اینطور نتیجه گرفت که گسترشی پایدار خواهد بود که برمبنای یک حرکت مردمی پخته باشد. به تعبیر قرآن، کف آب به زودی نابود می شود و اما حق چون آن آب و فلز که به خیر و منفعت مردم است در زمین پایدار می ماند.
وی افزود: روابطی که برمبنای ارتباطات سیاسی و امنیتی شکل بگیرد، دوام نخواهد داشت و بلکه روابطی استمرار دارد که مردم در آن سود ببرند و پایه های آن روابط بر شانه های مردم آن کشورها باشد. اگر می بینیم برخی روابط قطع می شود، ولی بلافاصله برقرار می شود بدین سبب است که افرادی بانفوذ و شرکت هایی تجاری در دو طرف برقراری ارتباط را مطالبه کرده اند و نیاز دو کشور بوده است و اگر روابطی هیچگاه شکل نمی گیرد نیز بدین سبب است که مردم در آن سودی نداشته اند.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در قطر اظهار داشت: امروز نیز شما تجار و بازرگانان، نمایندگان حقیقی کشورمان در قطر هستید و این نمایندگی را از جهت دوراندیشی، صداقت و سیاست همسایگی استمرار دهید. وظیفه وزارت امور خارجه و دولت نیز تسهیل ارتباط و اتصال تجار و بازرگانان دو کشور است. از اتاق تجاری مشترک ایران و قطر و افرادی که زحمت کشیدند تا این جمع از تجار و بازرگانان در قطر گرد هم جمع شوند تشکر می کنم و امیدوار هستم سال آینده که این جمع در تهران یا دوحه مجدد دور هم جمع شد با عدد و رقم بگوییم که حجم تجارت دو کشور چه میزان بالا رفته است.


منبع:

1401/03/17
11:41:05
5.0 / 5
797
تگهای خبر: دولت , قم , نمایندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان محفل
محفل