امیر عبداللهیان در گفت وگوی تلفنی با لاوروف:

اقدام غیر سازنده آمریکا و سه کشور اروپایی در تهیه پیش نویس ضد ایران، مخل روند مذاکرات است

اقدام غیر سازنده آمریکا و سه کشور اروپایی در تهیه پیش نویس ضد ایران، مخل روند مذاکرات است

به گزارش محفل حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان و سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه فدراسیون روسیه در تماس تلفنی در مورد مهم ترین مسائل روابط دو جانبه، منطقه ای و بین المللی گفتگو و تبادل نظر کردند.


به گزارش حوزه سیاست خارجی ایرنا، امیرعبداللهیان آخرین وضعیت مناسبات دو کشور را با وزیر خارجه روسیه مورد بررسی قرار داد و موضوعات متنوع حاصل از مذاکرات دو رئیس جمهور ایران و روسیه را پیگیری کرد.
وزیر امور خارجه کشورمان ضمن اشاره به استمرار تبادل پیام ها میان ایران و آمریکا از راه اتحادیه اروپا برای رفع تحریم در دو ماه اخیر، اقدام غیر سازنده آمریکا و سه کشور اروپایی در تهیه پیش نویس نشست شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی و فضاسازی رسانه ای ضد ایران را مخل روند مذاکرات دانست.
وزیر امور خارجه همینطور ضمن اشاره به تهیه نقشه راه همکاریهای ایران و آژانس در آخرین سفر رافائل گروسی به تهران، تصریح کرد عواقب و نتایج تصویب هرگونه قطعنامه ضد ایرانی در نشست هفته آتی آژانس متوجه طرف هایی است که مخل مسیر دیپلماسی هستند.
سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه هم در این گفت وگوی تلفنی، ضمن ابراز خرسندی از سفر رسمی خود در آینده به ایران، مناسبات و همکاریهای تهران و مسکو را در همه ابعاد رو به گسترش دانست.
وزیر امور خارجه روسیه بر مخالفت قطعی مسکو با پیش نویس قطعنامه آمریکا و سه کشور اروپایی در شورای حکام آژانس تصریح کرد.
لاورف اضافه کرد: این پیش نویس فاقد هرگونه تأثیر مثبتی است و موضوعات در دستور کار همکاری ایران و آژانس باید در راه فنی آژانس حل و فصل گردد.
طرفین همینطور در این مکالمه تلفنی در مورد سند جامع همکاریهای ایران و روسیه، راهکارهای افزایش همکاریهای اقتصادی میان بخش های خصوصی و دولتی دو کشور، نشست آتی سران کشورهای حاشیه دریای خزر، سفر آتی وزیر امور خارجه روسیه به تهران و آخرین تحولات بحران اوکراین رایزنی و مشورت کردند.
همچنین وزیر خارجه کشورمان در مورد بحران اوکراین بر اهمیت مذاکره و چاره سیاسی تصریح کرد که مورد تایید همتای روس قرار گرفت.

1401/03/14
13:32:38
5.0 / 5
724
تگهای خبر: اقتصاد , پیگیری , تصویب , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
محفل