در گفت وگو با وزیر خارجه كنیا؛

تاکید امیرعبداللهیان بر آمادگی ایران برای ارسال کمک پزشکی و واکسن کرونا به کنیا و قاره آفریقا

تاکید امیرعبداللهیان بر آمادگی ایران برای ارسال کمک پزشکی و واکسن کرونا به کنیا و قاره آفریقا

محفل: وزیر امور خارجه در دیدار با همتایی کنیایی خود با اشاره به روند مثبت مهار همه گیری کرونا در ایران، بر آمادگی کشورمان برای ارسال کمک های بشردوستانه در حوزه پزشکی نظیر واکسن به کنیا و قاره آفریقا تاکید نمود.


به گزارش محفل به نقل از خبرگزاری ایرنا، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه و خانم ریچل اومامو وزیر امور خارجه کنیا روز پنجشنبه درباب مناسبات دوجانبه و بین المللی گفت و گو و تبادل نظر کردند.
وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به وجود پیشرفت در روند برگزاری کمیسیون مشترک دو کشور، بر اهمیت روابط با آفریقا خصوصاً کشور کنیا اصرار کرد و لزوم هم افزایی بین جمهوری اسلامی ایران و کنیا در مورد برخی تهدید های مشترک در عرصه بین المللی نظیر تروریسم و دزدی دریایی را نیز تصریح کرد.
امیرعبداللهیان با اشاره به روند مثبت مهار همه گیری کرونا در ایران، بر آمادگی کشورمان برای ارسال کمک های بشردوستانه در حوزه پزشکی نظیر واکسن به کنیا و قاره آفریقا اصرار کرد.
وی ضمن دعوت از وزیر امور خارجه کنیا جهت سفر به تهران، همکاری دو کشور را در مجامع منطقه ای و بین المللی حائز اهمیت خواند و خاطر نشان ساخت: ظرفیت های بسیار خوبی برای بسط روابط در همه زمینه ها و همچون تجاری و بخش خصوصی بین دو کشور وجود دارد.
تاکید وزیر خارجه کنیا بر جایگاه مهم ایران
وزیر امور خارجه کنیا نیز در این گفت وگوی تلفنی با تاکید بر جایگاه مهم ایران، توسعه مناسبات میان دو کشور را خواهان شد و با اشاره به در پیش بودن جلسات کمیسیون مشترک دو کشور ابراز امیدواری کرد برگزاری این کمیسیون منجر به توسعه و گسترش بیشتر روابط تهران و نایروبی شود.
خانم ریچل اومامو همین طور توسعه هر چه بیشتر همکاری دو طرف در مجامع منطقه ای و بین المللی را مورد تاکید قرار دارد.
در این تماس نحوه تسهیل امور کنسولی در رابطه با اتباع دو کشور مورد بررسی قرار گرفت.
طرفین در این تماس تلفنی آخرین تحولات مذاکره برای رفع تحریم ها و موضوع جمهوری اسلامی ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.منبع:

1401/03/13
17:56:57
5.0 / 5
773
تگهای خبر: وزیر امور خارجه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
لینک دوستان محفل
محفل