امامعلی رحمان:

ارتباط بخش خصوصی ایران و تاجیکستان فعال تر شود

ارتباط بخش خصوصی ایران و تاجیکستان فعال تر شود

رئیس جمهور تاجیکستان اظهار داشت: در ساحت های تجارت و سرمایه گذاری، فعال شدن رابطه های بخش خصوصی ایران و تاجیکستان تاکید می شود و راه اندازی همکاریهای گسترده در منطقه های آزاد و شهرک های صنعتی دو کشور به نفع هر دو طرف است.


به گزارش خبرنگار حوزه دولت ایرنا، امامعلی رحمان روز دوشنبه در نشست خبری مشترک با آیت الله رئیسی با قدردانی از دعوت رئیس جمهور ایران به این سرزمین باستانی اظهار داشت: در شروع سال ۳۰ سالگی برقراری روابط دیپلماتیک بین دو کشور را جشن گرفتیم تاجیکستان و ایران در این دوره برای یافتن راه های تحکیم و توسعه مناسبت های فراگیر و تأمین گسترش آن به تدبیر عملی اندیشیده و به سطح بالایی رسیدند.
وی اضافه کرد: ملاقات ما ادامه تلاشهای پیوسته دو جانبه است و در دایره برنامه این سفر ما در فضای حسن تفاهم، اعتماد و احترام همدیگر، گفت و شنودهای مفیدی داشتیم و مسأله های مهم همکاری دو کشور را بررسی کردیم و براین باوریم بسته صنعت های نویی که در حاشیه این سفر در حوزه های اقتصاد، تجارت، نقلیات، انرژی و دیگر حوزه ها به امضا رسیده است، منفعت های طرفین را در برمی گیرد و برای تقویت روابط دو کشور بسیار مثمرثمر خواهد بود.
رئیس جمهور تاجیکستان اظهار داشت: با عنایت به توافق های قبلی و برنامه های بلند مدت همکاریهای اقتصادی و تجارتی تا سال ۲۰۳۰، امروز سندهایی برای تشکیل شورا و کمیته مشترک سرمایه گذاری به امضا رسید.
رحمان عنوان کرد: این تفاهمنامه ها با همکاریهای دو کشور در حوزه های سیاسی، اقتصادی، تجارتی و فرهنگی تکانی تازه خواهد بخشید و امیدواریم با عنایت به ارزش های مشترک تاریخی و تمدنی، رشد روابط را شاهد باشیم.
وی اضافه کرد: تقویت گفت وگوهای سازنده سیاسی بین دو دولت زیر سایه تحکیم فضای حس تفاهم و اعتماد نقش مهمی دارد و با منفعت دو جانبه سازگار دانسته شد. گسترش همکاری ها، زمینه های مساعد این روند ارزیابی می شود و به منظور گسترش همکاری ها تکمیل ساختار معاملات تجارتی دو جانبه، تلاشهای بیشتری را می طلبد.
رئیس جمهور تاجیکستان خاطرنشان کرد: در ساحت های تجارت و سرمایه گذاری، فعال شدن رابطه های بخش خصوصی دو کشور ایران و تاجیکستان تاکید می شود و راه اندازی همکاریهای گسترده در منطقه های آزاد و شهرک های صنعتی دو کشور به نفع هر دو کشور است.


1401/03/10
16:58:54
5.0 / 5
703
تگهای خبر: اقتصاد , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
محفل