مقتدایی:

دور جدیدی از مراودات بین المللی شروع شده است

دور جدیدی از مراودات بین المللی شروع شده است

به گزارش محفل نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه دور جدیدی از مراودات بین المللی شروع شده است، اظهار داشت که روابط ایران و عمان وارد فاز جدیدی شده است. البته که دور تازه مراودات بین المللی محدود به عمان نشده و همه همسایگان را دربرمی گیرد.


عباس مقتدایی در گفتگو با ایسنا با اشاره به سفر اخیر رئیس جمهور به عمان و همراهی او با هیئت ایرانی در این سفر بعنوان نماینده مجلس اظهار داشت: بنده بعنوان نماینده مجلس در مسافرت رئیس جمهور حضور داشتم و در جلسات به وضوح همکاری با همسایگان را مشاهده کردم که مورد پذیرش همسایگان قرار گرفته است.
وی با اعلان اینکه ما حالا دور جدید از مراودات بین المللی را شروع کرده ایم، اضافه کرد: دور جدیدی مذاکرات به عمان محدود نمی گردد بلکه همسایگان را دربرگرفته که شامل همسایگان شمالی و شرقی و غربی و همسایگان ما در منطقه خلیج فارس و محدوده خاورمیانه می شود.
نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به مباحث مطرح شده در مذاکرات و جلسات سفر هیئت ایرانی به عمان اظهار داشت: وزیر خارجه بسیار حرفه ای عمل می کرد تا جایی که حتی سر میز نهار مذاکراتی با سلطان عمان انجام می داد. این مذاکرات می تواند منافع حداکثری ملت ایران را تأمین کند. آقای رئیسی هم بسیار دانایی محور مذاکرات را پیش برد. جلسه رئیس جمهور با سلطان عمان جلسه ای مبتنی بر مفاد حرفه ای برای دستیابی به سطح بالاتری از امنیت ملی بود. باآنکه این سفر در کوتاه ترین مدت یعنی بامداد تا شب انجام شد، اما ثمره عملی آن به اندازه چند هفته بود بطوریکه وزرای حاضر در جلسات توانستند اسناد همکاری مورد نیازشان را امضا کنند.
مقتدایی با تاکید بر این که روابط ایران و عمان وارد فاز جدیدی شده است، اظهار داشت: مبنای مذاکرات در مسافرت هیئت ایرانی روابط دوجانبه ایران و عمان بود و صرفاً در جلسات موضوعات در رابطه با همکاریهای دوجانبه آن هم عموما در ابعاد اقتصادی و تجاری مورد توجه قرار می گرفت و محور اصلی بر مباحث مبتنی بر توسعه روابط ایران و عمان حاکم بود.1401/03/09
13:08:13
5.0 / 5
822
تگهای خبر: اقتصاد , طرح , مجلس , نماینده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
محفل