رییس جمهور در جلسه هیأت دولت:

خودکفایی در کالاهای اساسی مسأله ای راهبردی است

خودکفایی در کالاهای اساسی مسأله ای راهبردی است

به گزارش محفل رییس جمهور خودکفایی در کالاهای اساسی را موضوعی راهبردی دانست و تاکید کرد: وزارت جهادکشاورزی با همکاری دیگر نهادها و همچون مراکز علمی و دانش بنیان برنامه ریزی کند تا کشور در کمترین زمان ممکن در تولید کالاهای اساسی به خودکفایی برسد و دیگر نیازمند دیگر کشورها نباشیم.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، آیت الله سید ابراهیم رئیسی بامداد امروز چهارشنبه در جلسه هیات دولت، با اشاره به افزایش آلایندگی ها و گرد و غبار در استانهای مختلف کشور به ویژه استان خوزستان، گفت: حل ریشه ای این مساله نیازمند همکاری با کشورهای منطقه و همسایه است.
بر همین اساس رییس جمهور به سازمان محیط زیست ماموریت داد با همکاری وزارت امور خارجه و دیگر دستگاه های ذیربط، بوسیله رایزنی با کشورهای همسایه مشکل آلایندگی هوا را حل کنند.
رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به لزوم تامین امنیت غذایی کشور، خودکفایی در کالاهای اساسی را راهبردی دانست و گفت: در کنار کارهای روزمره نباید از اقدامات اساسی و زیربنایی غفلت شود.
رئیسی اضافه کرد: تولید یک مسأله اساسی و زیربنایی است و با تقویت تولید داخلی باید ظرف چند سال آینده و در کمترین زمان ممکن به خودکفایی برسیم تا نیازمند دیگر کشورها نباشیم.
رئیسی در ادامه با تاکید بر لزوم اتقان و همه جانبه گرایی در تصمیمات اظهار داشت: تمام ارکان دولت در تصمیم سازی ها و تصمیم گیری ها همه جوانب را بسنجند تا تصمیمات دقیق و قابل اجرا اتخاذ شود.
رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنانش به لزوم تبیین دقیق و جامع برنامه دولت درباب توزیع عادلانه یارانه ها برای آحاد مردم در مقابل طرح برخی شبهات اشاره نمود و اظهار داشت: تیم اقتصادی و تیم اطلاع رسانی دولت و دستگاه های مرتبط، با تبیین موضوع گره های ذهنی مردم را باز کرده و به افکار عمومی و بازار آرامش ببخشند.
منبع:

1401/02/28
22:38:11
5.0 / 5
806
تگهای خبر: اقتصاد , دولت , طرح , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
محفل