دستیار قالیباف:

ریشه تخریب قالیباف، سربازی حضرت آقا است

ریشه تخریب قالیباف، سربازی حضرت آقا است

محفل: دستیار سیاسی و رسانه ای قالیباف اظهار داشت: آقای قالیباف از سال 84 که وارد عرصه سیاسی شد تخریب می شود، ریشه این تخریب یک جمله استˮ آقای قالیباف برای حضرت آقا سربازی می کند و سرباز حضرت آقا استˮ.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، محمدسعید احدیان در دومین روز از اولین نشست کشوری حزب «نسل نو» اظهار داشت: حزب اصولاً تشکیل می شود که بتواند به قدرت برسد، این تعریف غربی حزب است. برای استمرار حزب اصولی حاکم است که یکی از این اصول پاسخگویی است. در تعریف حضرت آقا، حزب باید تشکیل گردد تا محل ارتباط حاکمیت با افکار باشد. ما هم اکنون حزب در معنای غربی را پیاده سازی می نماییم که اشکالی هم ندارد.
وی اضافه کرد: انقلاب اسلامی مسیری را از سال ۵۷ طی کرده و به جایی که حالا هستیم رسیدیم. در مقطعی هستیم که پس از هماوردی بسیار با استکبار بخاطر استقامت مردم و خون شهدا فرصتی به انقلاب اسلامی داده شده تا از پیچ آخر این هم عبور نماییم.
احدیان افزود: در چنین مقطعی ما توانستیم پیروزی جریان انقلاب در مصادیق سیاسی و هماهنگی قوا را داشته باشیم و آماده هستیم تا تیر از چله کمان دربیاید و مستقیم به هدف بخورد. اینکه چرا موفق نمی شویم صدمه شناسی است که یک حزب انقلابی باید انجام دهد اما از نظر من مهم ترین مساله نه نداشتن ایده حل مساله و نه نداشتن امکانات است. اینکه ما نمی توانیم موفق شویم به علت مشکل در سیاست ورزی مومنانه و کارآمد است که کار حزب است. چقدر ما حالا تقوا را رعایت می کنیم؟ چقدر شایسته سالاری در سیاست ورزی ما حاکم است؟ همه ما در این مورد گرفتار ایراد و اشکال هستیم و تا این امر محقق نشود نمی توانیم بعنوان مثال، در مهار گرانی موفق شویم.
دستیار رسانه ای رئیس مجلس درباره انتقادات ضد محمدباقر قالیباف بیان نمود: تا امروز اختلاف بین مجلس و دولت پررنگ نشده است و شکاف بین دولت و مجلس درست نیست. اختلاف بین نمایندگان مجلس و دولت البته وجود دارد. آقای قالیباف سال هاست و از سال ۸۴ که وارد عرصه سیاست شد تخریب می شود از اینکه چرا لباس چندمیلیونی پوشیدی تا همین امروز. ریشه این تخریب یک جمله است "آقای قالیباف برای حضرت آقا سربازی می کند و سرباز حضرت آقا است". حاج قاسم سلیمانی هم تا همین اواخر و زمانی که در اوج محبوبیت بود تخریب می شد. آقای دکتر قالیباف توضیح می داد تخریب ها آنقدر ضد حاج قاسم زیاد بود که می گفتند خدایا مرگ من را برسان من اصلا شهادت هم نخواستم.
وی با بیان اینکه پس کسی که سرباز حضرت آقاست تخریب می شود، اظهار داشت: به این موضوع، رقابت های سیاسی را هم اضافه کنید. جهان اصلاحات می فهمد اگر آقای قالیباف و مجلس موفق شود این به معنای کارآمدی جریان انقلاب است و کارآمدی جریان انقلاب یعنی شکست در انتخاب هاب بعدی و همینطور که کارآمدی دولت را برنمی تابد کارآمدی مجلس را هم برنمی تابد. آنها می دانند اگر آقای قالیباف قدرت طلب بود سال ۱۴۰۰ کاندیدا می شد و صحنه انتخابات، صحنه دیگری بود و این کار فقط یک مبنا داشت ایشان می گفتند اگر احساس کنند من باید بیایم وارد انتخابات می شوم. اگر ایشان قدرت طلب بود از ۱۴۰۰ فرصت مهم تری وجود نداشت.
احدیان در پاسخ به سوالی درباره دخالت نمایندگان مجلس در کارهای اجرایی و دولت هم اظهار داشت: اصل عدم دخالت نمایندگان قطعی است و تردیدی هم در آن نیست. آقای قالیباف هم خودش تاکید کرده و هم مخالف دخالت است. باید درنظر بگیریم، نماینده مجلس مستقل است و آقای قالیباف نمی تواند دخالتی در کار نمایندگان انجام دهد و تنها می تواند سفارش کند که دخالتی صورت نگیرد. اینکه اغلب استانداران با نظر نمایندگان انتخاب شده است درست نیست حرف نمایندگان این است وقتی همه چیز خراب می شود مردم یقه من را می گیرند، اگر من مقرر است پاسخ مردم را بدهم امکاناتش را هم به من بدهید، مفهوم این هم این است که قانون انتخابات باید تغییر کند و فشار به نمایندگان نیاید. پس ورود نماینده به عزل و نصب بطور قطع غلط است اما نماینده باید پاسخگوی مردم باشد.
به گزارش محفل به نقل از ایسنا، محمدسعید احدیان همینطور در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سؤال که با عنایت به حواشی بوجود آمده درباره ماجرای سیسمونی گیت رئیس مجلس شورای اسلامی آیا شاهد تغییری در ترکیب هیئت رئیسه مجلس خواهیم بود؟ اظهار داشت: پیشبینی ما این است که در ترکیب هیئت رئیسه مجلس تغییر زیادی رخ نخواهد داد.
وی همینطور در پاسخ به این سؤال که آیا آقای قالیباف کاندیدای ریاست مجلس خواهند بود یا خیر؟ اظهار داشت: بله طبیعتا ایشان کاندیدای اصلی ریاست مجلس هستند.
احدیان در پاسخ به این سؤال که مجلس تا چه میزان بر روی طرح جدید اقتصادی دولت درباره افزایش یارانه چهارصد هزار تومان نظارت خواهد داشت؟ اظهار داشت: همان گونه که آقای رئیسی و آقای قالیباف گفتند تاکید بر تولید کالا برگ است. همان گونه که رئیس جمهور اشاره کردند کالا برگ بگونه ای توزیع شود که بتواند قیمت های کالاهای ضروری معیشتی را به قیمت شهریور ۱۴۰۰ به اندازه مصرف مورد نیاز مردم به دست آنها برساند. این قانون مجلس بوده و مجلس و دولت هم بر روی اجرای آن اصرار دارند. طبیعتا اگر مسیر جراحی اقتصادی طبق زمان بندی پیش برود، مجلس هم روی بعد نظارتی خودش اصرار دارد و پیگیری خواهد نمود.1401/02/23
23:26:35
5.0 / 5
779
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان محفل
محفل