سید حسن خمینی:

همه می دانیم شرایط کشور دشوار می باشد

همه می دانیم شرایط کشور دشوار می باشد

به گزارش محفل حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی اظهار داشت: بر بخش ضعیف جامعه فشارهای اقتصادی سنگینی وجود دارد و آنها درد جانکاهی را تحمل می کنند. البته در طبقات متوسط هم این فشار دیده می شود، اما طبیعتا در طبقات ضعیف جانکاهتر و بسیار سوزناک تر است.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی در آیین تجدید میثاق جمعیت هلال احمر با آرمان های امام خمینی(س) اظهار داشت: شاید تعبیر "مبارک" یکی از بهترین تعابیری باشد که بتوان در مورد هلال احمر به کار برد؛ البته این صفت را در مورد سازمان های زیادی به کار می بریم ولی بی گمان سازمان هلال احمر افتخار این توصیف را دارد.
یادگار امام اضافه کرد: در آیه ای از قرآن تعبیر "مبارک" به کار رفته است. آنجاییکه حضرت عیسی(ع) از دامان مریم بر می خیزد و می خواهد خودش را به مردم ارائه کند، می گوید من بنده خدا هستم، کتاب دارم، خدای سبحان من را نبی و برای شما مبارک قرار داده است.
وی خاطرنشان کرد: مرحوم کلینی ذیل این آیه روایتی از امام صادق(ع) نقل کرده که می فرماید مبارک یعنی نفع و فایده دارد. لغت مبارک از ریشه "برک" به مفهوم سینه شتر است. چون شتر مظهر لطف در بیابان بوده، مبارک یعنی کسی که فایده دارد.
سید حسن خمینی تاکید کرد: یکی از خصوصیت های سازمان هلال احمر این است که آلوده به بازی ها نشد و فقط در خدمت مردم بود و در دفاع مقدس، سیل، زلزله و هر مصیبتی که پیش می آید این مبارکی را حس می کنند. این چیز کمی نیست و از صفات پیامبران است که انسان به کمک مردم بیاید و وقتی مردم او را ببینند امیدوار شوند که الحمدلله کسی به کمک آمد و باری بر می دارد؛ نه این که بر مشکلات اضافه کند یا فقط همراه ما غصه بخورد.
وی عنوان کرد: دلیل خوشنام بودن هلال احمر همین است که در طول عمر خودش جهت سفره ها و زدودن درد از جان مردم و برداشتن رنجی از دل و جان رنجور توانسته موفق باشد. بدون شک جز "زدودن رنج از جان دردمند" نمی گردد چیزی را در دنیا بعنوان اصل اساسی اخلاق معرفی نمود. بعضی گفته اند همه هویت اخلاق بر این دو جمله است که "مرنج و مرنجان". بنابراین بدون اخلاق نمی گردد به دین رسید و پیامبر(ص) هم فرمود من آمده ام که اخلاق را جلوه گر کنم.
یادگار امام عنوان کرد: همه می دانیم شرایط کشور دشوار می باشد. هرکسی باید به شکلی تلاش کند باری را بردارد. ان شاء الله خداوند توفیق دهد که همه بتوانند بار سنگین مشکلات را از روی دوش مردم بردارند. بر بخش ضعیف جامعه فشارهای اقتصادی سنگینی وجود دارد و آنها درد جانکاهی را تحمل می کنند. البته در طبقات متوسط هم این فشار دیده می شود، اما طبیعتا در طبقات ضعیف جانکاهتر و بسیار سوزناک تر است.
وی در انتها اظهار داشت: خداوند به مسئولین نظام و تمام کسانی که تصدی امور را دارند توفیق بدهد که بتوانند این مشکلات را هرچه سریع تر بر طرف کنند و ان شاء الله روزهای خوبی پیش روی جامعه اسلامی ما باشد.
منبع:

1401/02/22
11:37:57
5.0 / 5
812
تگهای خبر: اقتصاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
محفل