رییس جمهور در جلسه هیات دولت :

دولت خودرا موظف به تنظیم بازار و حفظ آرامش مردم می داند

دولت خودرا موظف به تنظیم بازار و حفظ آرامش مردم می داند

رییس جمهور اشاره کرد: دولت خودرا موظف می داند با تدابیر مناسب برای تنظیم بازار و نظارت بر آن، مانع برهم خوردن آرامش مردم شود.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، آیت الله سید ابراهیم رئیسی در جلسه روز یکشنبه هیات دولت از اقدامات وزارت بهداشت و درمان در برقراری بیمه همگانی سلامت برای ۵ میلیون نفر از هموطنان و اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری قدردانی کرد.
رییس جمهور همین طور با قدردانی از تحت پوشش بیمه قرار گرفتن داروهای بیماریهای خاص و صعب العلاج، از مسئولان خواست که این اقدامات باارزش را با تسریع در پرداخت مطالبات بیمه ها و بیمارستان ها کامل کنند.
رئیسی در ادامه با اشاره به گزارش وزیر نفت درباره سفر به ونزوئلا و انعقاد تفاهم نامه با این کشور، گفت: آمریکای لاتین یک ظرفیت خوب برای کشورمان است که نباید در روابط خارجی از آن غفلت شود.
رییس جمهور اضافه کرد: توجه به آفریقا نیز بعد از پیروزی انقلاب اسلامی از اولویت های سیاست خارجی کشورمان بوده که باید در کنار توجه به تعامل با کشورهای دیگر به آن اهتمام ویژه داشت.
رئیسی بر لزوم توجه وزرا و مسئولان دستگاه های اجرائی به کارهای زیربنایی نیز اصرار کرد و اظهار داشت: نباید کارهای روزمره سبب غفلت از کارهای اساسی شود.
رییس جمهور با اشاره به سرمایه گذاری ۱۷ میلیارد دلاری پیشرانان اقتصادی در پروژه های کلان کشور متذکر شد که در این عرصه باید در همین یک سال اول کاری دولت گام های موثری برداشته شود.
رئیسی از افزایش سرمایه گذاری خارجی و راندمان بعنوان الزامات رشد اقتصادی یاد کرد و اظهار داشت: همه وزارت خانه ها، سازمان ها و دستگاه های اجرائی برای رشد اقتصادی و افزایش راندمان به موضوع سرمایه گذاری توجه ویژه داشته باشند.
رییس جمهور در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به برگزاری آزمون سراسری جذب دانشجو و هیأت علمی آموزش و پرورش، تقویت نیروی انسانی در زمینه تعلیم و تربیت را اقدامی زیربنایی و مهم عنوان نمود و اظهار داشت: افراد کارآمد برمبنای عدالت جذب آموزش و پرورش شوند و گزینش نیروها نباید مبتنی بر سفارش و چانه زنی باشد.
رئیسی در ادامه سخنان خود، افزایش بی خود قیمت ها و رها شدگی بازار را سبب نگرانی مردم عنوان نمود و اظهار داشت: دولت خودرا موظف می داند با تدابیر مناسب برای تنظیم بازار و نظارت بر آن و همین طور باز کردن گره های زندگی مردم به جامعه آرامش ببخشد.
رییس جمهور در همین راستا متذکر شد که دولت برای حفظ آرامش بازار و کمک به معیشت مردم تا زمان ارائه کالابرگ الکترونیکی مبالغی را بعنوان کمک هزینه معیشتی پرداخت خواهدنمود.1401/02/19
07:48:14
5.0 / 5
809
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , خدمات , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان محفل
محفل