انتقاد شدید عضو کمیسیون صنایع مجلس از کیفیت پایین خودرو های داخلی

انتقاد شدید عضو کمیسیون صنایع مجلس از کیفیت پایین خودرو های داخلی

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار داشت: تا کی مردم ایران به بهانه پشتیبانی از تولید داخل، ارابه مرگ پراید و پژو را تحمل کنند؟ مگر راه پشتیبانی از تولید داخل، فرستادن هموطنان به سینه قبرستان ها است؟


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، عبدالناصر درخشان در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی بیان کرد: استان سیستان و بلوچستان با وجود محرومیت های فراوان از شمول مشوق ها و مزایای قانون جوانی جمعیت بی بهره است. قانون مذکور در تضاد با منویات مقام معظم رهبری است و تصویب چنین قوانینی بی گمان، بدگمانی آحاد جامعه را نسبت به قانونگذاران به همراه خواهد داشت و می تواند بدعتی تازه را در روند قانونگذاری رقم بزند که در تضاد با اصول قانون اساسی کشور است.
وی با تاکید بر این که برخورداری از امکانات عادلانه، حق همه مردم کشور است، اظهار داشت: نمایندگان مجلس، موکلان شما در سیستان و بلوچستان از شما تقاضای برابری دارند.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در ادامه خطاب به دولت و مجلس، اظهار نمود: تا کی مردم شریف ایران به بهانه پشتیبانی از تولید داخل، ارابه مرگ پراید و پژو را تحمل کنند؟ مگر راه پشتیبانی از تولید داخل، فرستادن هموطنان به سینه قبرستان ها است که به گواه آمار 70 درصد تصادفات منجر به مرگ از پراید و پژو تولید داخل است.
درخشان خطاب به رییس جمهور اظهار داشت: به خاطر تمام بی مهری ها و کم توجهی هایی که در طول تاریخ به سیستان و بلوچستان شده، شما که نگاهتان عدالت است به فریاد مردم رنجدیده و مظلوم این استان برسید.
رییس مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در ادامه تذکری به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی داد و اظهار داشت: متاسفانه در یکی از سریال های تولید شده از شرکت های مجوزدار شما، به لباس فاخر زن بلوچ توهین شده که این مساله برای مردم بلوچستان قابل تحمل نیست، پس لطفا خط قرمزها را رعایت کنید.
وی در تذکر دیگری خطاب به وزیر نیرو اظهار داشت: در گرمای طاقت فرسای بلوچستان به داد تشنگی مردم برسید که فردا دیر است. هنوز پس از گذشت سال ها مشکل آب آشامیدنی برخی مناطق حل نشده در صورتیکه قابل حل است. آیا از جامعه ای که هنوز مشکل آب آشامیدنی دارد، می توان درباره ارزش های بزرگ زندگی حرف زد؟
نماینده مردم ایرانشهر در آخر در تذکری خطاب به وزیر آموزش و پرورش اشاره کرد: عمده نیروهای آموزش و پرورش حوزه انتخابیه از شرکتی ها و خرید خدماتی ها هستند که باید فکری به حال آنها کنید که در وضعیت سخت با کمترین دریافتی خدمت می کنند و همین طور نسبت به افزایش سهمیه معلمان پیمانی بومی در این مناطق اقدام کنید چونکه معلمان غیر بومی انگیزه ای برای کار در این مناطق ندارند.1401/02/18
15:00:49
5.0 / 5
799
تگهای خبر: آموزش , تصویب , خدمات , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
محفل