آصفری تاكید كرد

ماکارونی خوراک اقشار ضعیف جامعه است

ماکارونی خوراک اقشار ضعیف جامعه است

محفل: یک عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: اگر بناست روند حذف ارز ترجیحی کالاها ادامه داشته باشد یارانه هر فرد باید حداقل به ششصد هزار تومان افزایش یابد.


محمد حسن آصفری در گفت و گو با ایسنا با اشاره به حذف یارانه آرد و افزایش قیمت نان و ماکارونی بیان کرد: این که ما تاکید داریم حذف ارز ترجیحی منجر به فشار به مردم می شود، یکی از نمونه های پس لرزه آن حالا در بحث ماکارونی و نان های صنعتی قابل مشاهده می باشد. دولت باید نظارت خودرا بر توزیع ارز ترجیحی افزایش دهد تا این که بخواهد آنرا حذف کند. حذف یک باره ارز ترجیحی افزایش قیمت ها را به دنبال دارد.
ایشان سپس اظهار نمود: دولت باید نظارت خودرا افزایش دهد و بسنجد که آیا به فردی که ارز ترجیحی را می دهد صلاحیت دارد؟ آیا کالایی که ساخته و یا وارد میکند را در اختیار مردم قرار می دهد؟ حذف ارز ترجیحی آثار نامطلوبی به همراه دارد. ماکارونی که خوراک اقشار پایین و متوسط جامعه است با افزایش قیمت از سفره ها حذف می شود. افزایش سه برابری قیمت ماکارونی اساسا به مردم فشار وارد میکند.
نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: اگر هم دولت می خواهد که ارز ترجیحی را حذف کند، باید یارانه ها را افزایش دهد. یارانه 45 هزارتومانی دیگر دردی از مردم دوا نمی نماید. اگر بناست ارز ترجیحی حذف شود باید به هر فرد حداقل 600 هزار تومان یارانه داده شود. مجلس اساسا نسبت به این مساله کوتاه نمی آید.
ایشان سپس اشاره کرد: توقع است پیش از حذف ارز ترجیحی، یارانه ها افزایش یابد. 60 میلیون نفری که یارانه دریافت می کنند از اقشار ضعیف و متوسط جامعه هستند. خوراک این قشر موادی ساده نظیر ماکارونی و نان های صنعتی بود. انتظار می رود اگر مقرر است این روند ادامه یابد دولت در کوتاه ترین زمان نسبت به افزایش یارانه ها اقدام نماید. نباید با گرانی فشار بیشتری بر مردم تحمیل شود.
منبع:

1401/02/15
16:18:49
5.0 / 5
935
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لینک دوستان محفل
محفل