یك فعال سیاسی:

تولید خودرو از انحصار بیرون رود

تولید خودرو از انحصار بیرون رود

محفل: یک عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی اظهار داشت: نباید تولید خودرو در داخل کشور در انحصار چند کارخانه باشد.


حمیدرضا ترقی در گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینکه در حزب موتلفه درباره موضوع خودرو بحث هایی شده است، اظهار نمود: این مساله در پروسه قانونی قرار گرفته است و قانون باید تکلیفش را روشن کند و نمایندگان و مسئولان باید دراین زمینه تصمیم گیری کنند؛ بنا بر این حزب موتلفه موضع گیری رسمی دراین زمینه نداشته است.
وی افزود: با این وجود موضع حزب موتلفه این است که خودروی ارزان و قابل خرید که کیفیت و امنیت مناسبی داشته باشد در اختیار مردم قرار گیرد. این نیاز در حد ضرورت باید چه از داخل چه خارج کشور تامین گردد. رفتار مناسبی نیست که تولید داخل را به چند کارخانه بدون رقیب محدود نماییم، تا آنها هر خودرویی به مردم تحمیل کنند. این سیاست حتی به نفع منافع ملی کشور هم نیست. منافع ملی در این است که مردم خودرو ایمن و با قیمت مناسب داشته باشند؛ نه این که خودرویی تولید شود که مصرف بنزین زیادی داشته و آلودگی تولید نماید و امنیت مناسبی هم نداشته باشد.
این فعال سیاسی اشاره کرد: بحث ما این است که رقابت درست در صنعت خودروسازی وجود داشته باشد و تولید خودرو در داخل کشور به چند کارخانه منحصر نباشد. تولید خودروی باکیفیت که ایمن بوده و مصرف و آلودگی کمی داشته باشد، مستلزم این است که رقابت یا در داخل پدید آید یا بصورت واردات این رقابت شکل گیرد؛ البته این هم درست نیست که ارز واردات را نظام از جیب مردم بدهد، برای اینکه این خلاف عدالت است.
ترقی در آخر اظهار داشت: در حزب تا اینجا درباره موضوع خودرو بحث شده، اما موضع گیری رسمی نشده و حتی مواضع آقای میرسلیم نه موضع حزب، بلکه موضع شخصی بوده است.
منبع:

1401/02/11
10:00:13
5.0 / 5
904
تگهای خبر: قانون , قیمت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
محفل