در گفت وگوی تلفنی با وزیر امور خارجه موریتانی؛

امیرعبداللهیان: ارتقای مناسبات دوجانبه با آفریقا از موضوعات اصلی سیاست خارجی ایران است

امیرعبداللهیان: ارتقای مناسبات دوجانبه با آفریقا از موضوعات اصلی سیاست خارجی ایران است

وزیر امور خارجه در گفت وگوی تلفنی با همتای موریتانیایی خود، با تشکر از مواضع اصولی موریتانی در پشتیبانی از مردم مظلوم فلسطین، ارتقای مناسبات و همکاریهای دوجانبه با آفریقا را همچون موضوعات اصلی در دستور کار سیاست خارجی دولت جمهوری اسلامی ایران دانست.


به گزارش محفل به نقل از خبرگزاری ایرنا، امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه سه شنبه شب در گفت وگوی تلفنی با محمد سالم ولد مرزوک وزیر امور خارجه و همکاریهای جمهوری اسلامی موریتانی، ضمن تبریک ماه مبارک رمضان و انتخاب ایشان بعنوان وزیر امور خارجه، بر اراده جمهوری اسلامی ایران برای توسعه مناسبات دوجانبه تصریح کرد و عنوان کرد: جمهوری اسلامی ایران از گسترش روابط با کشور موریتانی استقبال می کند.
وی ارتقای مناسبات و همکاریهای دوجانبه با آفریقا را همچون موضوعات اصلی در دستور کار سیاست خارجی دولت جمهوری اسلامی ایران دانست و اضافه کرد: روابط با کشورهای حوزه غرب و شمال آفریقا در همین راستا پیگیری میشود.
امیرعبداللهیان همینطور با اشاره موضوعات مبتلابه جهان اسلام عنوان داشت: جمهوری اسلامی ایران از آتش بس در یمن استقبال می کند و امیدوار است که ضمن تمرکز بر رفع محاصره انسانی با ادامه توقف جنگ در یمن شاهد گفت و گو های یمنی- یمنی باشیم.
وزیر امور خارجه در بخش دیگری از این گفتگو با تشکر از مواضع اصولی موریتانی در پشتیبانی از مردم مظلوم فلسطین، عنوان کرد: متاسفانه شاهد تعرض صهیونیست ها در ماه مبارک رمضان به مسجد الاقصی بودیم و امیدوار هستیم که ملت فلسطین با حمایت کشورها و ملت های اسلامی به حقوق تاریخی خود برسد.
وزیر امور خارجه و همکاریهای موریتانی هم در این گفت وگوی تلفنی با تبریک متقابل ماه مبارک رمضان به همتای ایرانی خود، روابط دو کشور را مستحکم و صادقانه خواند و با عنایت به ظرفیت های موجود تصریح کرد: موریتانی از همکاری جمهوری اسلامی ایران در توسعه زیرساخت های خود و منافع متقابل استقبال می کند.
دکتر محمد سالم ولد مرزوک در ارتباط با مبحث فلسطین، با تکیه بر موضع اصولی دو کشور بر پشتیبانی از مردم مظلوم فلسطین تصریح کرد.
وی همینطور در ادامه ابراز امیدواری کرد برای بحران یمن چاره ای مناسب پیدا شود.
وزیر امور خارجه و همکاریهای موریتانی همینطور ابراز امیدواری کرد با تداوم رایزنی و پیگیری طرفین، دو کشور شاهد توسعه و گسترش بیشتر از پیش مناسبات دو جانبه باشند.
وزرای امور خارجه ایران و موریتانی همینطور بر تداوم رایرنی و تبادل نظر در مورد روند روابط دوجانبه و همینطور مسائل اساسی جهان اسلام تاکید و متقابلا از یکدیگر برای سفر به کشورهای متبوع خود دعوت نمودند.
وزیر خارجه موریتانی همینطور سلام های گرم رئیس جمهور کشور خود به آقای دکتر رییسی را ابلاغ نمود.منبع:

1401/02/01
16:26:40
5.0 / 5
871
تگهای خبر: ابلاغ , پیگیری , حكم , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان محفل
محفل