29 فروردین تجلی گاه اوج اقتدار نظام جمهوری اسلامی

29 فروردین تجلی گاه اوج اقتدار نظام جمهوری اسلامی

ایرنا- مراسم رژه نیروهای مسلح به مناسبت ۲۹ فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی امروز دوشنبه با حضور مقامات استانی لشکری همزمان در سرتاسر کشور و مراکز استانها برگزار شد؛ در این آیین های ویژه یگان های خودرویی و موتوری اقتدار خویش را در دفاع از تمامیت ارضی کشور و دستاوردهای نظام به نمایش گذاشتند.


به گزارش محفل به نقل از خبرگزاری ایرنا، بیست و نهم فروردین ماه، مصادف با روز ارتش جمهوری اسلامی ایران و بزرگداشت دلاور مردان ارتش که با تبعیت از ولی فقیه خود حماسه های ماندگاری را بر تارک این مرز و بوم به ثبت رساندند.
مراسم اصلی امروز با حضور آیت الله سید ابراهیم رییسی رئیس جمهور در جوار مرقد مطهر بنیان گذار کبیر جمهوری اسلامی ایران در تهران برگزار شد و ارتش جمهوری اسلامی ایران آخرین تجیزات نظامی و دفاعی خویش را به نمایش گذاشت.
در این مراسم یگان های رزمی و زرهی نیروی زمینی ارتش، بالگردهای هوانیروز، جنگنده های نیروی هوایی، تسلیحات و سامانه های پدافندی نیروی پدافندهوایی و تجهیزات دریایی محمول از مقابل جایگاه رژه رفتندو همینطور بخشی از دستاوردها و تجهیزات بومیِ پهپادی، موشکی، هوایی، دریایی و زمینی در این مراسم به نمایش در آمد.
۲۹ فروردین ماه، روز ارتش جمهوری اسلامی یکی از روزهای پرافتخار و غرور انگیزی است که سبب تقویت و ارتقا عزم ملی و سرافرازی و سربلندی هر ایرانی در جهان است.
مراسم روز ارتش، همه ساله باشکوه هر چه تمام در سرتاسر استانها با رعایت پروتکلهای بهداشتی و با حضور استانداران، نمایندگان ولی فقیه در استانها، فرماندهان ارشد و همینطور مقامات استانی برگزار می گردد تا بار دیگر قدرت و توان دفاعی و نظامی ارتش ولایتمدار و قهرمان کشورمان با پیروی از منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی که توانسته به پیشرفت های چشم گیر و خودکفایی در زمینه های مختلف بخصوص تجهیزات دفاعی با تاکید بر توان جوانان متخصص ایران برآید به معرض نمایش گذاشته شود.امروز در آیین ویژه رژه یگان های خودرویی و مراسم رژه نیروهای مسلح مقام های ارشد نظامی ارتش جمهوری اسلامی ایران در استانهای مختلف به سخنرانی پرداختند و همینطور امامان جمعه و استانداران در گرامیداشت این روز پیام هایی صادر کردند که در ادامه به مهم ترین این اخبار اشاره می شود:
امیر سرتیپ دوم شاهین پاکروان فرمانده گروه ۸۴۰ موشکی شهید کبریایی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران مستقر در منطقه کاشان اظهار داشت: این یگان باتفکر راهبردی فرمانده کل و نیروی زمینی ارتش، در صورت هرگونه تعدی و تجاوز به خاک کشورمان می تواند دشمن را از صدها کیلومتر دورتر از ایران مورد برخورد قرار دهد.
وی اضافه کرد: گروه ۸۴۰ موشکی این اقدام را با دقتی مثال زدنی در زمان بحران به دشمن نشان خواهد داد و در لحظه خطر هم همچون رعد و صاعقه بر دشمن خواهد بارید. گروه ۸۴۰ موشکی ارتش جمهوری اسلامی ایران در منطقه ای از کاشان استقرار یافته و با تدبیرهای فرماندهان ارتش، مشغول تجهیز و بروزرسانی است و هر روز نسبت به روز قبل مقتدر می شود.
به گفته وی، ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز به چنان قدرتی دست یافته که با فاصله گرفتن کیلومترها از بندرهای جنوبی کشور، از آب های عربستان و محورهای مرکزی جهان، باب المندب، سوئز و از کنار کشورهای اروپایی و آفریقایی با اقتدار عبور می کند و در بندر سن پترزبورگ روسیه بعد از اجرای رزمایش باردیگر برای بازگشت این مسیر را طی می کند.
ناخدا یکم حمیدرضا سعادت فرمانده ناوگان شمال و منطقه چهارم دریایی امام رضا(ع) در مراسم رژه خودرویی نیروهای مسل ارتش در رشت اظهار داشت: دلاورمردان ارتش با استعانت از خداوند متعال و با اتکاء و استفاده از ظرفیت های داخلی به توان و اقتدار رزمی کشور افزوده است.
وی اضافه کرد: ارتش با استعانت از خداوند و با پیروی از فرمایشات مقام معظم رهبری در جهت قوی شدن و ارتقای توان داخلی گام های موثری برداشت که با آموزش نیروهای انسانی متعهد و متخصص در آموزشگاه های خود و با به کار گیری تجربیات هشت سال دفاع مقدس به بهینه سازی، نوسازی و بازسازی تجهیزات و ادوات مورد نیاز پرداخته است.
همچنین اسدالله عباسی استاندار گیلان با اعلان اینکه امنیت مرزهای کشور و منطقه را مدیون خون شهدای دلاورمردان ارتش در کنار سایر نیروهای مسلح می دانیم، اظهار داشت: ارتش جمهوری اسلامی مردمی، مقتدر و انقلابی است.
به گفته وی دشمنان خارجی توطئه کرده بودند تا ارتش را که سرمایه و ذخیره ملت است را منحل کنند که با نگاه هوشمندانه و درایت امام خمینی (ره) این توطئه خنثی شد و ۲۹ فروردین روز ارتش نامگذاری و بار دیگر ارتش قوی را به نام ارتش جمهوری اسلامی احیا کرد.
امیر سرتیپ رضا آذریان فرمانده قرارگاه منطقه ای نیروی زمینی ارتش در شمال شرق کشور اظهار داشت: ۲۹ فروردین روز عید ارتشی است که متعلق به نظام و مردم است؛ روزی که امام با شرایط سختی که در سال ۱۳۵۸ برای کشور رقم خورده بود پیام تاریخی مهم خویش را صادر و این روز را به نام روز ارتش نام گذاری کردند. امام(ره) فرمودند ارتش محترم در ۲۹ فروردین با ساز و برگ نظامی در میادین بزرگ و اصلی شهرها به رژه بپردازند و پشتیبانی خویش را از نظام جمهوری اسلامی اعلام کنند و مردم هم از ارتش حمایت کنند.
فرمانده قرارگاه منطقه ای نیروی زمینی ارتش در شمال شرق کشور اظهار داشت: ارتش در به ثمر رسیدن انقلاب نقش آفرینی مهمی کرد و در مبارزه با ضدانقلاب و گروهک های تجزیه طلب محکم ایستاد و در اوایل انقلاب در مدت کوتاهی به غائله جدایی طلبان تمام کرد و در دفاع مقدس در کنار سایر نیروهای مسلح و مردم اثرگذاری موثری داشت.


آیت الله لطف الله دژکام نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز اظهار داشت: امروز امنیت کشور بیشتر از هر زمان دیگری در سایه اقتدار و آمادگی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی همچون ارتشیان دلاور تأمین شده است. یکی از نقش های مهم ارتش این است که حضورش باعث ترس و وحشت دشمنان کشور و ملت شود به نحوی که آنها خیال هرگونه تعرض و دست اندازی را از سر بیرون کنند.
امام جمعه شیراز اظهار داشت: طی سالهای قبل اقدامات و کوشش های ارزشمندی در جهت خودکفایی کشور در تأمین تجهیزات و ابزار آلات نظامی شده و به مدد این کوشش ها امروز ارتش و سایر نیروهای مسلح کشورمان به این خودکفایی دست یافته اند به نحوی که به صورت عمده وابستگی به خارج قطع شده است.
مهدی دوستی استاندار هرمزگان اظهار داشت: ۲۹فروردین ماه یادآور صدور پیام ماندگار بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره) در نامگذاری این روز بعنوان روز ارتش بوده و روزی که به تجلی گاه اقتدار و عظمت ارتش جمهوری اسلامی ایران تبدل شده است.
وی اضافه کرد: به دنبال این نام گذاری، رژه تاریخی نیروهای غیور ارتش بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران صورت گرفت.
آیت الله حبیب الله شعبانی موثقی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان در آیین ویژه بزرگداشت روز ارتش در همدان اظهار داشت: ارتش ۴۳ سال قبل همچون در دوران دفاع مقدس با فدا کردن خیلی از فرماندهان و سربازان و پس از آن در عرصه های مختلف بخصوص در عرصه کرونا و خدمت رسانی به مردم به شعار «ارتش فدای ملت» عمل کرد.
وی با اعلان اینکه ارتش ایران با سایر ارتش های جهان متفاوت می باشد افزود: نیروهای مسلح دیگر کشورها اغلب دنبال منافع اشخاص هستند اما نیروهای مسلح ایران همگی در کنار هم برای اسلام، ملت و منافع این کشور بزرگ تلاش می کنند.
امام جمعه همدان اظهار داشت: همچون خصوصیت های مهم و برجسته نیروهای مسلح ایران خودکفایی در عرصه های نظامی با وجود قرار داشتن در شرایط تحریم است چون که با وجود تحریم های ظالمانه دشمن، ایران اسلامی در تسلیحات نظامی پیشرفت زیادی داشته و به مرز خودکفایی رسیده است.
امیر خلبان پرویز مرادبکی ارشد نظامی ارتش جمهوری اسلامی ایران در استان همدان در این آیین اظهار داشت: دلاورمردان ارتش در دوران دفاع مقدس و بعد از آن در عرصه دفاع از کیان اسلامی و تمامیت ارضی کشور، فداکارانه و با رشادت تمام حضور داشته و دارند.
وی اضافه کرد: ارتش جمهوری اسلامی پس از جنگ تحمیلی در عرصه سازندگی هم نقش برجسته ای را ایفا کرده که از آن جمله میتوان به حضور موثر ارتشیان در هنگام بروز حوادث و بلایایی طبیعی برای خدمت رسانی به مردم اشاره نمود.
وی گفت: ندای «ارتش فدای ملت» اولویت و مأموریت اصلی ارتش جمهوری اسلامی است و برهمین اساس همراه با دیگر نیروهای مسلح، در کنار مردم و برای دفاع از کشور مقتدرانه ایستاده است.
امیر سرتیپ دوم حسین محمدشفیعی ارشد نظامی ارتش در استانهای قزوین و زنجان و فرمانده عملیاتی لشکر ۱۶ زرهی اظهار داشت: در اوایل انقلاب، تجزیه طلبان در اقصی نقاط کشور، نقشه های شومی را برای تجزیه ایران با حمایت های همه جانبه استکبار جهانی داشتند که ارتش با تمامی تجهیزات و امکانات خود مانع از تحقق آنها شد.
وی تصریح کرد: ارتش برای پیروزی انقلاب اسلامی همه تلاش خویش را کرد بگونه ای که اگر ارتش در دوران پیش از دفاع مقدس نبود امروز کشور ایران با این اقتدار و با این مرزهای جغرافیایی وجود نداشت.
به گفته این مقام نظامی، ارتش پس از دوران دفاع مقدس و در همه عرصه ها بخصوص دوران شیوع ویروس کرونا تمامی نفرات و تجهیزات خویش را برای حفظ جان مردم و آرامش و آسایش آنها به میدان آورد و در امر کمک رسانی ها هم پیشتاز و پیشقراول بود.
محسن افشارچی استاندار زنجان با اعلان اینکه اعلام ۲۹ فروردین بعنوان روز ارتش از ابتکارات ناب حضرت امام (ه) بود، اظهار داشت: ارتش جمهوری اسلامی ایران در کنار سایر نیروهای مسلح کشور در امتداد دکترین دفاعی رهبر معظم انقلاب موفق عمل کرده است.
وی اضافه کرد: شاید یکی از علل این اعلام این بود که حضرت امام وفایی را از ارتش دید که مسبوق به سابقه نبود و آن بیعت همافران در ۱۹ بهمن ماه ۱۳۵۷ بود که پیروزی انقلاب اسلامی را تسریع کرد.
افشارچی به انجام عملیات های مختلف و موفق ارتش در دفاع مقدس بخصوص در سالهای نخست جنگ تحمیلی اشاره نمود و گفت: اگر این عملیات ها نبود بطور قطع هزینه ایران اسلامی در دفاع مقدس بیشتر می شد.
امیر سرتیپ دوم ستاد جلیل شاطری فرمانده ارشد نظامی ارتش در خراسان جنوبی اظهار داشت: ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز اقتدار هر ابرقدرتی را در هم شکسته است و بدون شک هرگونه تجاوز به مرزهای کشور پاسخ دندان شکن خواهد داشت.
وی اضافه کرد: ما سربازان ولایت و گوش به فرمان ولی فقیه هستیم و به همه گروههای معاند و مخالف اعلام می نماییم که دستور آتش به اختیار صادر گردیده است. هر گروه یا فردی که قصد تجاوز دارد باید برگردد یا باید روبرو شود و ما آدم کش نیستیم اما با متجاوزان مقابله سختی خواهیم داشت.


یعقوبعلی نظری استاندار خراسان رضوی در آیین گرامیداشت روز ارتش در میدان 15 خرداد مشهد با تاکید بر این که هویت دینی و مردمی ارتش باوجود تلاشها برای وابسته کردن این نیرو سبب پیوستنش به انقلاب شد، گفت: استکبار جهانی با بهره گیری از رژیم منحوس پهلوی و مستشاران و فرماندهان وابسته ای که در ارتش طاغوت داشت بعنوان ژاندارم منطقه برای صیانت از اهداف استکباری تلاش می کرد اما از ماهیت دینی و بدنه مردمی غافل بود و همین مولفه های دینی، باعث اتصال ارتش به انقلاب شد.
وی افزود: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی منافقان هم در تدارک بودند که این ارتش انقلابی را از کشور و مردم بگیرند اما هوشیاری امام(ره) مانع شد و ارتش در دفاع مقدس هویت دینی انقلابی و مردمی خویش را تقویت کرد.
استاندار خراسان رضوی اظهار داشت: امروز هم شاهد می باشیم که ارتش از بدنه انقلابی مردم و متدین است و فرماندهان مجاهد و انقلابی دارد و از تجهیزات داخلی برخوردارست و رژه امروز نمایش قدرتی در کشور و نمادی از اقتدار نیروهای مسلح کشور است که ایادی استکبار درس بگیرند.
نظری اضافه کرد: امروز مفتخر هستیم که نیروهای مسلح با ماهیت انقلابی و متکی بر مردم تحت فرمان ولایت مشغول دفاع از سرزمین هستند و بازدارندگی نیروهای مسلح در اوج خود قرار دارد و منطقه ما مصون از هجوم گسترده استکبار است.
حسین مدرس خیابانی استاندار سیستان و بلوچستان نیز در مراسمی که در این روز در زاهدان برگزار شد، اظهار داشت: امروز ارتش جمهوری اسلامی سراسر غرور و افتخار آفرین در تمام عرصه های دفاعی و کمک رسانی به مردم در بحران های مختلف همچون مقابله با کرونا، سیل و زلزله است.
وی گفت: بیعت همافران با امام راحل(ره) ارتش را در صف مردم قرار داد. ارتش قهرمان ما در طول هشت سال جنگ تحمیلی با جانفشانی و ایثار در کنار سایر نیروهای مسلح سبب شد که دشمن حتی یکی وجب از خاک ایران اسلامی را نتواند در تصرف خودش درآورد.
مدرس خیابانی اضافه کرد: امروز آن چیزی که بیشتر به چشم می خورد جنگ ترکیبی و سایبری است که تقویت ایمان نیروهای مسلح در این بین از اهمیت بسیار بالایی برخوردارست.


سید رضا مرتضوی استاندار اصفهان با بیان این که ارتش امروز ایران اسلامی ارتش مستقلی است که برای اداره خود نیازی به آیادی شرق و غرب ندارد، گفت: ارتش جنود خداست و امنیت و آرامش امروز ایران اسلامی ناشی از مجاهدت ارتش، سپاه و سایر نیروهای مسلح است.
وی افزود: لشکریان خدا اعتباری است که شاخصه های ویژه ای همچون تبعیت از ولی فقیه، آمادگی برای اقامه عدل، معنویت گرایی، استقلال، رویکرد فرماندهی دوری از خشونت و فساد دارد.
استاندار اصفهان خاطرنشان کرد: امروز فرماندهی ارتش و همه نیروهای مسلح با نایب ولی عصر (عج) است و ارتش برای حاکمیت الله و اقامه عدل و داد تلاش می کند و خویش را برای سربازی حضرت ولی عصر (عج) آماده می کند.
همچنین آیت الله سید یوسف طباطبائی نژاد نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان در مراسم این روز اظهار داشت: اگر امروز عزتی به دست آورده ایم و اگر با سربلندی از جنگ بیرون آمدیم، مرهون فداکاری نیروی های مسلح ماست.
وی اظهار داشت: ۲۹ فروردین ۵۸ در حالیکه برخی دوستان نادان و دشمنان دانا به دنبال انحلال ارتش بودند، امام در مقابل این افکار محکم ایستاد و این روز را بعنوان روز ارتش اعلام نمود.
آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: ارتش جمهوری اسلامی ایران در کنار سپاه، بسیج و نیروی انتظامی مایه قدرت ملی و اقتدار بین المللی است.
افزود: اگر نیروهای مسلح دارای اقتدار نظامی و توانمندی در عرصه نظامی نباشند قطعا جغرافیای آن کشور مورد تعرض بیگانگان قرار می گیرد و پس از چندی آن نظام گرفتار مسائل مختلف می شود. ارتش جمهوری اسلامی ایران در تمامی عرصه های صف و ستاد، تولید دانش بنیان تجهیزات و در تمامی عرصه های نرم افزاری و سخت افزاری افتخار آفرین بوده است.
آیت الله عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر قزوین اظهار داشت: فرمان پذیری از خداوند، پیروی از انبیا و اولیای الهی و داشتن آینده درخشان از خصوصیت های مهم و شاخص ارتش در نظام مقدس جمهوری اسلامی است.
وی افزود: این در حالیست که نیروهای مسلح ما حمایت های موثری را در پشتیبانی از مظلومان جهان به عمل آورده و همین مسئله سبب شده که کشوری مانند یمن که از هیچ نیروی نظامی خاص و همینطور اقتصاد قدرتمندی برخوردار نیست در مقابل دشمنان تا بن مسلح خود طی سالهای قبل مقاومت جانانه ای را از خود نشان دهد یا این که نیروهای لبنانی همچنان در مقابل متجاوزان افتخار آفرینی کرده و رژیم صهیونیستی را به زانو درآوردند.
اسماعیل زارعی کوشا استاندار کردستان گفت: هیبت و هیمنه ارتش با هدایت و رهبری فرمانده حکیم و بصیر کل قوا، لرزه بر اندام دشمنان می اندازد.
وی با اعلان اینکه حضور ارتش در کنار مردم باعث آسایش و امنیت جامعه است اضافه کرد: نامگذاری روز ارتش از تعابیر پیامبرگونه امام (ره) بود که راه را بر فتنه گران و آنهایی که در فکر توطئه ضد جمهوری اسلامی و ارتش بودند بست.
وی افزود: ارتش جمهوری اسلامی در کنار سپاه بعنوان نیروهای انقلاب اسلامی با وجود همه توطئه ها و حمایت ها در دفاع مقدس یک جنگ طولانی را با توانمندی و رشادت مدیریت کردند.
سید محمد رضا هاشمی استاندار سمنان در پیامی به مناسبت بیست و نهم فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی اظهار داشت: ارتش پرافتخار ایران پشتوانه ای محکم برای حفظ و حراست از کیان نطام اسلامی است.
وی اضافه کرد: ۲۹ فروردین هر سال در تاریخ شکوهمند انقلاب اسلامی ایران به نام رادمردان و شجاعانی مزین گردیده که عزت، افتخار و اقتدار امروز این سرزمین نشانی از پایمردی، ایستادگی و رشادت آنان است.
استاندار سمنان در این پیام اضافه کرد: غیورمردانی که در سنگر دفاع از دین، انقلاب و تمامیت ارضی این کشور، عاشقانه جان در طبق اخلاص نهاده و سربلندی و افتخار را برای میهن عزیز اسلامی به ارمغان آوردند.
حسین خوش اقبال معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه گفت: کارنامه ارتش جمهوری اسلامی در عرصه دفاعی و خدمت رسانی، عزت آفرینی و اقتدار برای این نیروی مخلص و بی ادعا پدید آورده است.
وی بیان داشت: ارتش جمهوری اسلامی ایران چه در دوران خلق حماسه و روزهای ایثار در دفاع مقدس، چه در ایستادگی مقابل توطئه ها و دسیسه های ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی و چه در میدان امداد رسانی و خدمتگزاری به ملت قدرشناس، کارنامه ای درخشان و برجسته را از خود به جای گذاشته که مایه افتخار و باعث عزت روزافزون این نیروی الهی و مخلص است.


آیت الله «قربانعلی دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه و استاندار مرکزی با صدور پیامی به مناسبت گرامیداشت روز ارتش این نهاد نظامی و انقلابی را مظهر اقتدار و صلابت نظام اسلامی عنوان کردند.
وی در این پیام که نسخه ای از آن در اختیار ایرنا قرار گرفت، آورده اند: ارتش جمهوری اسلامی ایران در بیشتر از چهار دهه عمر انقلاب اسلامی همواره سدی در مقابل توطئه های دشمنان بوده و در سایه دوراندیشی و اقتدار فرمانده کل قوا خوش درخشیده و قدرتمند در مقابل هر تنشی ایستاده است.
در این پیام آمده است: نیروهای ولایت مدار ارتش در دوران دفاع مقدس با همه توان دربخش های دریایی، زمینی و هوایی ازکیان ایران اسلامی دفاع کرده و برای قطع کردن دست متجاوزان از خاک میهن اسلامی حماسه های بزرگ و به یادماندنی خلق کردند که همواره بر تارک تاریخ این مرز و بوم خواهد درخشید.
محمدرضا حسین نژاد استاندار خراسان شمالی در صبحگاه مشترک تیپ ۱۳۰ ارتش شهید دلجویان خراسان شمالی با گرامیداشت ۲۹ فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی بر لزوم توجه به حوزه تولید دانش بنیان تصریح کرد و اظهار داشت: ارتش هم همانند سایر نهادها باید در این بخش نقش آفرینی کند.
وی گفت: سال جاری که مزین به تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرینی است باید سرلوحه کارهای مسؤلان قرار گیرد و ارتش هم در این راستا می تواند به خوبی نقش آفرینی کند.
نماینده عالی دولت در خراسان شمالی اضافه کرد: تمامی موفقیت های جمهوری اسلامی ایران به واسطه ایمان، تقوا و ولایت بوجود آمده و از حضور پررنگ مردم در تمامی عرصه ها بهره برده است و ارتش هم وظیفه دارد تا همچنان از عزت و شرف مردم دفاع خواهد نمود.
حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه با اشاره به این که ارتش کشورمان نسبت به همه نیروهای مسلح در دنیا ممتاز است، اظهار داشت: ارتش ایران تفاوتی بسیار فاحش با دیگر ارتش های جهان دارد و آن، محافظت از دین مبین اسلام و دفاع از استقرار احکام الهی است.
وی افزود: رهبر معظم انقلاب بعنوان فرمانده کل قوا، نگاهی پدرانه و توام با عطوفت و مهر به فرماندهان ارتش دارند و از این روست که عشق و ارادت فرماندهان به فرمانده کل قوا به صمیمیت و تبعیتی بی مثال انجامیده است.
امیر سلیمان طاهری فرمانده قرارگاه منطقه ای غرب ارتش در کرمانشاه با اشاره به اینکه ارتش همواره در خط مقدم اطاعت از امامین انقلاب بوده است، اظهار داشت: ما کشوری صلح طلب هستیم اما اگر دستی بخواهد به حریم ایران اسلامی تعرض کند، آنرا از بازو قطع خواهیم کرد.
وی عنوان کرد: ارتش جمهوری اسلامی فقط مظهر اقتدار نیست بلکه مظهر نظم و انضباط، سلامت اداری و اقتصادی، تدین و ولایت مداری هم هست و در تمام صحنه ها و هرجایی که امامین انقلاب مسیری را برگزیده اند، در خط مقدم اطاعت بوده است.
به گفته وی ارتش بدون توجه به خط کشی های سیاسی، حزبی و فرقه ای دفاع از میهن عزیز اسلامی را بعنوان هدف والای خود در نظر گرفته و خویش را مدیون امام و رهبری انقلاب می داند.منبع:

1401/01/31
10:06:31
5.0 / 5
859
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان محفل
محفل