بررسی ابعاد ترانزیت ریلی در دیدار وزیر امور خارجه و مدیر عامل راه آهن

بررسی ابعاد ترانزیت ریلی در دیدار وزیر امور خارجه و مدیر عامل راه آهن

به گزارش محفل وزیر امور خارجه در جلسه مشترک با مدیر عامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران از ادامه حمایت قاطع وزارت امور خارجه از تلاشهای راه آهن در جهت دیپلماسی اقتصادی و اهمیت ترانزیت تاکید نمود.


به گزارش خبرنگار سیاست خارجی ایرنا، میعاد صالحی مدیر عامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران و معاونان وی در جلسه مشترک روز جاری در وزارت امور خارجه، حسین امیرعبداللهیان را در جریان آخرین تحولات و دستاوردهای حوزه ترانزیت ریلی کشور قرار دادند.
مدیرعامل راه آهن به رشد چشم گیر جابه جایی کالای ترانزیتی در شش ماهه اخیر در مقایسه با مدت مشابه سال قبل اشاره و براهتمام راه آهن در عملیاتی کردنِ حداکثریِ امکانات و ظرفیت های بالقوه صنعت حمل و نقل ریلی کشور تاکید نمود.
وی همینطور گزارشی از آخرین اقدامات در جهت ساخت حلقه های مفقوده ریلی در کریدور شمال - جنوب همچون راه آهن رشت - آستارا و راه آهن چابهار - زاهدان را به وزیر امور خارجه ارائه نمود.
وزیر امور خارجه هم ضمن اشاره به اهمیت ترانزیت در دیپلماسی اقتصادی و سیاست همسایگی دولت، از مدیر عامل و کلیه دست اندرکاران راه آهن جمهوری اسلامی ایران به خاطر تلاشهای گسترده برای ارتقا جایگاه ترانزیتی کشور قدردانی کرد.
امیرعبداللهیان همینطور بر ادامه حمایت قاطع وزارت امور خارجه از این تلاش ها در جهت دیپلماسی اقتصادی و اهمیت ترانزیت تاکید و خاطرنشان کرد که وزارت امور خارجه پیگیری های لازم را با مقام های ذیربط جهت کمک به رفع برخی تنگناها و کاستی ها به عمل خواهد آورد.
در این جلسه همینطور معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه و معاون بهره برداری راه آهن هم توضیحاتی در مورد فعالیتهای در ارتباط با تسهیل ترانزیت ریلی در سرخس و اینچه برون و حمل و نقل چندوجهی در بنادر شمالی کشور عرضه کردند.
در آخر مقرر شد جلسات دوجانبه راه آهن و وزارت امور خارجه تداوم داشته باشد و همینطور موضوع های مورد بحث در این نشست در «کارگروه ملی دیپلماسی حمل و نقل و ترانزیت» هم دنبال شود.


1401/01/30
12:52:15
5.0 / 5
898
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
محفل