در جلسه كمیسیون فرهنگی مجلس صورت گرفت؛

اقناع ۱۴ نماینده سوال کننده توسط وزیر ارشاد

اقناع ۱۴ نماینده سوال کننده توسط وزیر ارشاد

نایب رییس دوم کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از قانع شدن 14 نماینده سوال کننده از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جریان جلسه این کمیسیون با وزیر آگاهی داد.


غلامرضا منتظری در گفت و گو با ایسنا با اشاره به جزییات جلسه ی روز سه شنبه کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار داشت: در جلسه امروز طرح سوالات نمایندگان محترم از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دستور کار قرار داشت؛ به همین دلیل ۱۴ سوال از جانب نمایندگان عنوان شد که تعدادی از این سوالات راجع به پروژه های عمرانی و برخی دیگر راجع به مشکلات منطقه ای و کاستی های موجود بود که نمایندگان انتظار داشتند آقای وزیر ورود جدی تری به موضوعات داشته باشند.
وی با اعلان اینکه «پرسش هایی نیز راجع به سیاست های کلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خصوصاً در زمینه تولیدات فرهنگی و هنری و سینمایی مطرح شد»، اشاره کرد: به دنبال پاسخ آقای وزیر به سوالات مطرح شده، هیچ ارجاع سوالی به صحن نداشتیم و اکثریت نمایندگان سوال کننده به طور غیر مشروط و برخی دیگر به طور مشروطه قانع شدند؛ بر این اساس قرار شد آقای اسماعیلی سفری به استان خوزستان و شهر اهواز داشته باشند و از نزدیک موقعیت پروژه ها را ببینند. همین طور یکی دیگر از نمایندگان مهلت دو هفته ای به وزیر ارشاد داد تا ظرف این مدت، آقای اسماعیلی ارزیابی درباره پروژه های استان مازندران انجام دهند و گزارشی از آنرا ارائه دهد.
نایب رییس دوم کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار نمود: شرط یکی دیگر از سوال کنندگان این بود که باتوجه به دستورات رهبری درباب اصلاح ساختار، ساختار جدید پیشنهادی وزارت ارشاد طی ۴ ماه آتی ترجیحاً در قالب یک لایحه به مجلس ارائه شود. باتوجه به سفارش ای که مقام معظم رهبری داشتند، وضعیت موجود وزارت ارشاد پاسخگوی انتظارات نیست؛ به همین دلیل نیز آقای وزیر اعلام نمود که تیمی را مشخص کرده اند تا راجع به ساختار و بخشنامه های این وزارتخانه بررسی انجام دهند. ساختار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید چابک و اثربخش باشد و اولویت های انقلاب اسلامی مورد توجه قرار بگیرد.1401/01/24
13:32:35
5.0 / 5
921
تگهای خبر: رهبری , طرح , لایحه , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
محفل